zdrowie

W myśl o potencjalnych matkach

Żyjemy w niepewnym świecie – zarówno pod względem sytuacji politycznej prowadzącej do konfliktów zbrojnych, jak również pod kątem chwiejącej się sytuacji gospodarczej doprowadzającej do destabilizacji finansowej. Obawy te jednak nie oznaczają, że kobiety chcą rezygnować z rodzenia dzieci. Co w sytuacji, gdy chęci nie są tożsame z możliwościami?

Trudności nie do przewidzenia

Nie każdy zdaje sobie sprawę, z jak dużą ilością przeszkód może zmagać się kobieta myśląca o potomstwie. Niezależnie od tego, czy trudności w kwestii zajścia w ciążę są uwarunkowane genetycznie, bądź wynikają z krótkotrwałych problemów zdrowotnych – zaakceptowanie diagnozy rujnującej marzenia o narodzeniu dziecka jest niesłychanie trudne.

Próba pogodzenia się z niemożnością zajścia w ciążę to bez wątpienia cios w serce dla każdej potencjalnej matki – zarówno dla tej, której problem z poczęciem może mieć tylko charakter przejściowy, jak i dla tej, dla której specjalistyczna diagnoza lekarska nie pozostawia żadnej nadziei w perspektywie narodzenia dziecka w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Możliwości XXI wieku

Współczesna technologia i medycyna dają jednak szereg możliwości kobietom, które napotykają trudności w staraniu się o dziecko i dla których założenie rodziny jest nad wyraz ważną kwestią. Samo spełnienie takich pragnień to bez wątpienia priorytet w osiągnięciu pełnego szczęścia w dorosłym życiu.

Oprócz oczywistej kwestii, jakim jest wsparcie partnera w kryzysowym momencie starania się o dziecko jest również zaczerpnięcie odpowiedniej wiedzy na temat tego, w jaki sposób można uporać się z problemem uniemożliwiającym narodzenie dziecka.

Próba rozwiązania problemu

Na pomoc w przypadku wątpliwości co do predyspozycji do zajścia w ciąże śpieszy Ocena rezerwy jajnikowej AMH. Jest to nic innego jak badanie pozwalające na ocenę możliwości zapłodnienia, która wyznaczana jest przez aktualną dyspozycję hormonu AMH w organizmie kobiety. Sama rezerwa jajnikowa wskazuje na poziom zdolności komórek odpowiadających za poczęcie.

Przeprowadzenie badania oceny rezerwy jajnikowej AMH daje szeroki wachlarz możliwości – począwszy od jasno sprecyzowanej predyspozycji kobiety i jej organizmu do zajścia w ciążę, kończąc na oszacowaniu wieku, w którym kobieta prawdopodobnie osiągnie w swoim życiu fazę klimakterium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *