dom i ogród

Krok po kroku – Instalacja plafonier w suficie jest prosta!

Montaż plafonier na suficie może wydawać się trudnym i skomplikowanym zadaniem. Jednak, jeśli dysponujesz podstawową wiedzą na temat instalowania oświetlenia, to bez trudu poradzisz sobie z tym zadaniem. W tym artykule postaramy się wyjaśnić Ci dokładnie, jak w łatwy i bezpieczny sposób zainstalować światło na suficie.

dom i ogród

Wiele pozytywnych aspektów zastosowania okien przesuwnych

Fasada jest nie tylko ważna z estetycznego punktu z widzenia architektonicznego, ale także pełni ważne zadania z perspektywy energooszczędności i bezpieczeństwa budynku. Wiele nowoczesnych fasad jest także projektowanych tak, aby wykorzystywać naturalne światło, co pozytywnie wpływa na efektywność energetyczną budynku.

dom i ogród

Jaki wybrać uchwyt do szyby prysznicowej?

Coraz częściej wiele osób decyduje się na przeprowadzenie remontu w swoim domu lub też mieszkaniu. Warto pamiętać, że jest to ważne, jeżeli chcemy czuć się doskonale w naszych wnętrzach. Na co więc warto zwrócić uwagę w tym przypadku? Co jest bardzo ważne, aby komfortowo mieszkać?

dom i ogród

Wybór kołder zimowych – o czym pamiętać?

Ciepła, przyjemna w dotyku kołdra to jeden z najlepszych sposobów na skuteczną ochronę przed zimnem. Wybierając kołdrę na zimę warto skupić się między innymi na rodzaju pokrycia i gramaturze, podczas zakupu należy pamiętać również o dopasowaniu optymalnego wypełnienia.

dom i ogród

Piękno codzienności na twojej ścianie

Kalendarze na ścianę to nie tylko praktyczne narzędzie do planowania i organizacji czasu, ale także ozdoba, która może odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Dziś na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, od tych tradycyjnych, drukowanych na papierze, po nowoczesne, elektroniczne wersje, które pozwalają na synchronizację z kalendarzami na smartfonach i tabletach. Jednak niezależnie od tego, jaki… Read More Piękno codzienności na twojej ścianie

dom i ogród

Znikająca podkładka

Podkładki pod kubek to niezbędnik każdego domu. Służą one do ochrony mebli przed plamami i zarysowaniami. Niestety, szybko się one zużywają, a ich żywotność jest często krótka. Czy wiesz, jak szybko podkładka pod kubek traci swoje właściwości i dlaczego tak się dzieje? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się, jak przedłużyć… Read More Znikająca podkładka

dom i ogród

Ciepło w Twoim domu, czyli o oknach energooszczędnych

Gdy mówimy o energooszczędności, najczęściej jako pierwsze pojawiają się w naszych myślach żarówki, które lata temu zrewolucjonizowały przemysł oświetleniowy. Energooszczędność to jednak nie tylko oszczędzanie światła. To również wyznacznik nowoczesnego budownictwa. Jej doskonałym przykładem są coraz częściej stosowane okna energooszczędne.