kulinaria

Popularność jednorazowych kubków plastikowych

Kubki jednorazowe plastikowe są bardzo popularne. Jest to nieodłączny element funkcjonowania wielu lokali gastronomicznych, barów, restauracji oraz fast foodów. Dzieje się tak, ponieważ jednorazowe naczynia są stosunkowo tanie w produkcji, co przekłada się na niską cenę końcową dla konsumenta. W tym artykule przedstawione zostaną wady oraz zalety plastikowych naczyń.

kulinaria

Bez dobrego sita sorbet będzie taki sobie

Dobrze dobrane narzędzia do produkcji sorbetów mogą mieć kluczowe znaczenie dla ostatecznej jakości i konsystencji deseru. Podstawowym narzędziem jest oczywiście maszyna do lodów lub blender, który pozwala na uzyskanie odpowiedniej konsystencji sorbetu.

kulinaria

Jak dobrze zorganizować przyjęcie z cateringiem?

Organizacja przyjęcia z cateringu wymaga dokładnego planowania i dużej ilości czasu, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Przygotowanie przyjęcia z cateringu wymaga odpowiedniego podejścia i planowania, aby wszystko poszło dobrze. Poniżej znajdują się porady dotyczące tego, jak przygotować przyjęcie z cateringu, aby było wspaniałe. Określenie budżetu Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przy przygotowywaniu przyjęcia z… Read More Jak dobrze zorganizować przyjęcie z cateringiem?

kulinaria

Z czego produkuje się opakowania ekologiczne?

Tematem bardzo ważnym dla każdego człowieka jest obecnie ekologia. W oceanach i na wysypiskach śmieci jest mnóstwo materiałów, które rozkładają się setki lat ze szkodą dla środowiska. Warto zatem bliżej przyjrzeć się opakowaniom biodegradowalnym, które powinny na dobre zastąpić plastik czy folię.

kulinaria

Prosty przepis na sorbet z owoców (tylko trzy składniki!)

Sorbety owocowe to wspaniały, smaczny, orzeźwiający i – co dla wielu będzie bardzo istotne – zdrowy deser! Przygotowanie sorbetu pozwoli także na spożytkowanie marnujących się owoców oraz skorzystanie z pełni ich wartości odżywczych. Warto wiedzieć, że sorbet jest także idealną przekąską dla dziecka nie przepadającego za owocami. Poniżej trzy najprostsze przepisy na sorbet!

kulinaria

Dobry alkomat

Wiele osób zastanawia się, jaki zakupić alkomat. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie model elektroniczny. Oferuje on dokładne pomiary. Co więcej, elektroniczny alkomat jest wytrzymały i rzadko się psuje.

kulinaria

Czy warto kupić kubki plastikowe?

Kubki jednorazowe plastikowe wykorzystywane są na całym świecie od lat. Dzięki nim można podawać różnego typu napoje. Po zakończeniu imprezy można je wyrzucić do kosza. Warto dowiedzieć się, jakie jeszcze zalety mają kubeczki plastikowe.

kulinaria

Jak działa komorowa suszarnia do warzyw?

Komorowa suszarnia to urządzenie, które pozwala na suszenie warzyw przy użyciu ciepła i przepływu powietrza. Samo suszenie jest jednym z najstarszych sposobów na przechowywanie żywności. Proces ten pozwala na zachowanie wartości odżywczych i smaku produktu przez długi czas. Konstrukcja komorowa Komorowa suszarnia warzyw składa się z dwóch głównych części – komory suszenia oraz systemu ciepła… Read More Jak działa komorowa suszarnia do warzyw?

kulinaria

Zalety foliowych woreczków

Woreczki foliowe spożywcze to najczęściej używane opakowania służące do przygotowywania posiłków na wynos. Mowa tutaj o, na przykład: drugim śniadaniu, czy przekąsce. Równie popularne są worki foliowe do pakowania odzieży. Służą one do wysyłania ciuchów lub ich przechowywania, czy przewożenia przy przeprowadzce. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zalety oraz wady mają opakowania foliowe.