zdrowie

Jak wybrać urologa?

Wybór lekarza, niezależnie od specjalizacji, bywa problematyczny, jednakże pierwsza wizyta u specjalisty, o którym niewiele wiemy bywa jeszcze bardziej stresująca. W urologii, która zajmuje się intymnymi obszarami ciała, dochodzi do głosu także wstyd. W jaki sposób wybrać najlepszego specjalistę przy braku wiedzy i dużym stresie? Opinie i polecenia Szukanie opinii w Internecie jest już normą… Read More Jak wybrać urologa?

zdrowie

Na czym polega proces dezynfekcji?

Dezynfekcja dotychczas kojarzona była głównie z placówkami medycznymi. Obecnie, przez panującą na świecie pandemię koronawirusa, stosuje się ją także w sklepach, gabinetach kosmetycznych, szkołach, urzędach, a także w naszych domach. Na czym polega dezynfekcja i jak się ją wykonuje? Czym różni się ona od sterylizacji?

zdrowie

Jak wspierać leczenie niewydolności żylnej?

Zarówno niewydolnosc krążenia, jak i problemy z żylakami kończyn dolnych to problemy, które w ostatnich latach zyskują na intensywności. O ile jednak w pierwszym przypadku interwencja lekarza jest koniecznością, o tyle z żylakami – w pierwszych fazach ich rozwoju – sami możemy wspomagać działania podejmowane przez specjalistę.

zdrowie

Sprawdzone krzesło biurowe

Wiele osób poszukuje sprawdzonego krzesła biurowego. Coraz częściej oferowane są obrotowe modele. Można je zamówić w sklepach internetowych, ale też zakupić w sklepie stacjonarnym. Dostępne są różne kształty krzeseł oraz ich rozmiary, dlatego każda osoba dobierze coś idealnego dla siebie.

zdrowie

Lipoliza iniekcyjna – bezpieczna redukcja tkanki tłuszczowej

Zabiegi medycyny estetycznej są bardzo popularne i coraz więcej osób z nich korzysta. Szczególnie chętnie wybieramy metody, które są nieinwazyjne i bezpieczne dla naszego ciała. Do takich bezpiecznych sposobów poprawy urody można zaliczyć zabieg o nazwie lipoliza iniekcyjna. Metoda ta ma na celu likwidację tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała.

zdrowie

Prezent na rocznicę ślubu – co kupić? Pomysły na prezent na rocznicę ślubu

Czas na najważniejszy prezent – okazję rocznicy ślubu! Jak to uczcić? Co kupić? Tradycyjny lub oryginalny prezent na rocznicę ślubu to temat, który jest porównywalny z wyborem odpowiedniego jedzenia na ważne spotkanie. Przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty, które zaskoczą i sprawią radość Waszej drugiej połówce! Co to jest prezent na rocznicę ślubu? Prezent na rocznicę… Read More Prezent na rocznicę ślubu – co kupić? Pomysły na prezent na rocznicę ślubu

zdrowie

Zalety i wady diety niskokalorycznej

Dietą niskokaloryczną nazywa się sposób odżywiania, w którym dostarczamy organizmowi mniejszą ilość kalorii niż tego potrzebuje. W związku z brakiem bieżących dostaw pokarmów, nasze ciało musi radzić sobie inaczej, sięgając po zapasy zgromadzonej tkanki tłuszczowej. W efekcie możemy zauważyć rezultaty w postaci chudnięcia.

zdrowie

Leczenie żylaków kończyn dolnych

Stan, w którym zaburzony jest przepływ krwi w kończynach dolnych określany jest jako niewydolność żylna. Z reguły występuje pod postacią żylaków kończyn dolnych, które dotyczą niemal połowy kobiet w Polsce. W tym artykule wyjaśnimy, czym cechuje się niewydolnosc krążenia, a także podpowiemy, jak powinna być leczona.

zdrowie

Najlepsze badania genetyczne na rynku

Choroby genetyczne są schorzeniami, które zmieniają całe życie człowieka. Dlatego też każdy kto planuje dzieci powinien sprawdzić swój profil genetyczny. Na polskim rynku medycznym nie brakuje laboratoriów, które z chęcią wykonają badania genetyczne dla każdego.