zdrowie

Ssaki medyczne – jakość to pewność

Ssaki medyczne to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu. Ich obecność zauważamy na salach operacyjnych, w gabinetach dentystycznych, zabiegowych, a także na wyposażeniu karetek ratunkowych. Zależnie od przeznaczenia ssaki medyczne charakteryzują się określonymi parametrami, które umożliwiają lekarzom efektywne i bezpieczne dla zdrowia pacjenta działanie.

Rodzaje ssaków medycznych

Urządzenia, jakimi są ssaki medyczne, dostępne są na rynku w różnych wariantach. Najbardziej podstawowy podział ssaków ma związek z miejscem ich przeznaczenia. Wyróżnić należy wówczas ssaki stacjonarne, przenośne, ręczne oraz elektryczne. Tam, gdzie potrzebna jest wielogodzinna praca urządzenia, czyli na salach operacyjnych czy oddziałach intensywnej terapii, najlepszym wyborem są ssaki chirurgiczne charakteryzujące się dużą mocą zasysania oraz pojemnością sięgająca kilkudziesięciu litrów. Wyposażone w dodatkowy pojemnik stacjonarne ssaki chirurgiczne są zabezpieczone przed przepełnieniem zbiornika, do którego w trakcie zabiegu odciągane są płyny.

W przypadku małych gabinetów, takich jak gabinety dentystyczne, z powodzeniem sprawdzą się mniejsze od wspomnianych wcześniej ssaki zabiegowe. W przypadku tych urządzeń siła zasysania nie musi być tak duża, jak w przypadku tych używanych podczas operacji. Tego typu sprzęt medyczny znajduje zastosowanie także w domach pacjentów, którzy potrzebują wspomagania między innymi przy różnego rodzaju chorobach płuc.

Ssaki zabiegowe wykorzystywane są także w działaniach ekip karetek pogotowia. Te lekkie, przenośne urządzenia o dużej mocy pozwalają na sprawne przeprowadzanie różnego rodzaju akcji ratunkowych, w których czas odgrywa najczęściej decydującą rolę.

Jak wybierać ssak do gabinetu

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Zdrowie i życie ludzkie jest najwyższą wartością, dlatego nie można oszczędzać na niczym, co usprawnia procesy jego ratowania. Decydując się na zakup sprzętu medycznego, zawsze należy uwzględnić jego zgodność z ogólnymi przepisami. Wybierając certyfikowany sprzęt, zapewniamy nie tylko najwyższy poziom świadczonych w naszym gabinecie usług, ale i pełen komfort pracy. Wykorzystując sprzęt najwyższej jakości, mamy pewność, że nie będziemy zmuszeni do jego natychmiastowej wymiany, a w razie jakichkolwiek usterek możemy liczyć na pomoc wykwalifikowanego personelu serwisowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *