zdrowie

Czym zajmuje się medycyna rodzinna?

Codziennie tysiące Polaków odwiedzają lekarza rodzinnego. Z jakimi problemami najczęściej przechodzą? Co skłania ich do wizyty w gabinecie? Lekarz rodzinny nie zajmuje się tylko diagnozowaniem i przepisywaniem leków na przeziębienie i grypę. Jego kompetencje są o wiele szersze.

Dzieci, dorośli i seniorzy

Poradnia rodzinna Katowice zajmuje się leczeniem dzieci, dorosłych i ludzi starszych. Lekarz rodzinny jest zazwyczaj pierwszą osobą, do której pacjenci zwracają się z problemami zdrowotnymi. W zdecydowanej większości przypadków lekarz jest w stanie pomóc i wskazać właściwe rozwiązanie problemu. Ma on uprawnienia do przepisywania wielu lekarstw. Pomoże na przykład w nieskomplikowanych problemach dermatologicznych, kardiologicznych, a także wstępnie rozpozna depresję. Jeżeli jednak problem jest poważniejszy, lekarz rodzinny wypisze skierowanie do specjalisty. Lekarz rodzinny może leczyć zarówno małe dzieci, jak też dorosłych, a także seniorów. Taka jest właśnie istota medycyny rodzinnej, członkowie rodziny są przecież w różnym wieku i wszyscy potrzebują opieki lekarskiej. Medycyna rodzinna Katowice daje tę opiekę i poczucie bezpieczeństwa ludziom w każdym wieku.

W poszukiwaniu rozwiązania problemu

Lekarze rodzinni z powodzeniem zajmują się leczeniem chorób przewlekłych. Zazwyczaj większą część dnia zajmuje lekarzowi w POZ czyli w podstawowej opiece zdrowotnej, przepisywanie kontynuacji recept. Czasami leczenie musi być skorygowane przez specjalistę, na przykład kardiologa albo endokrynologa, jednak jeżeli stan pacjenta jest ustabilizowany, to lekarz rodzinny może takie znaczenie prowadzić. Lekarz rodzinny może też rozpocząć leczenie, które później zostanie przejęte przez specjalistę. Terminy oczekiwania na NFZ do specjalistów są bardzo długie, nierzadko trzeba czekać kilkanaście miesięcy albo nawet kilka lat. Dlatego też kompetencje lekarza rodzinnego pozwalają na to, aby przejął on zadania specjalisty. Medycyna rodzinna Katowice jest w stanie pomóc w wielu problemach. Poradnia rodzinna Katowice zaprasza na wizyty wszystkich, którzy podejrzewają u siebie problem zdrowotny. Nie warto czekać, ponieważ problem sam się nie rozwiąże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *