zdrowie

Najlepsze badania genetyczne na rynku

Choroby genetyczne są schorzeniami, które zmieniają całe życie człowieka. Dlatego też każdy kto planuje dzieci powinien sprawdzić swój profil genetyczny. Na polskim rynku medycznym nie brakuje laboratoriów, które z chęcią wykonają badania genetyczne dla każdego.

Jakie testy genetyczne warto wybrać?

W obecnych czasach laboratoria zapewniają możliwość wykonania testów genetycznych w każdym mieście polskim. Ich zakres jest różny, ale każdy z nich zapewnia cenne informacje, które mogą pomóc odpowiednio rozplanować swoją przyszłość.

Bardzo przydatnym badaniem jest panel Preconception. Panel ten pozwala na przebadanie genów pary i wykluczenie ryzyka tego, że ich dzieci będą cierpiały z powodu wad genetycznych.

Panel Preconception – wady i zalety

Wśród wielu zalet panelu Preconception jest jego zakres, który sprawdza geny związane z 129 różnymi chorobami genetycznymi. Dzięki temu można wykluczyć wiele różnych schorzeń. Oprócz tego panel Preconception jest godny polecenia ponieważ jest badaniem bezbolesnym i oferującym szybkie wyniki.

Warto pamiętać, że wyniki panelu oferują tylko prawdopodobieństwo tego, że dziecko danej pary będzie chore, zatem nie zapewniają stuprocentowej pewności. Mimo to, zalety badania znacznie przewyższają jego wady.

Ile kosztuje panel Preconception?

Jeżeli ktoś pragnie sprawdzić cenę panelu Preconception to koniecznie musi wejść na stronę www.gyncentrum.pl/panel-preconception. Dostępny jest tam cennik, a także legenda, która opisuje jakie geny bada każdy wariant badania.

Ze względu na to, że nigdy nie wiadomo jakie choroby mogą czaić się w genach, dla każdej pary zaleca się wykonanie najszerszego wariantu panelu. Dzięki temu szybko można wykluczyć możliwość poczęcia dzieci chorych na poważne schorzenia genetyczne. Jest to dobry sposób na to, aby pozbyć się wielu zmartwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *