zdrowie

Laser na ból kręgosłupa

Zabiegi laserowe najczęściej kojarzą nam się z wszelkimi procedurami poprawiającymi urodę. Za pomocą tego urządzenia da się bowiem usunąć przebarwienia, leczyć trądzik, pozbyć się rozstępów czy innych problemów skórnych. Jak się okazuje, laser działa także w służbie naszego zdrowia i dobrego samopoczucia i robi to niezwykle skutecznie.

Dlaczego boli nas kręgosłup?

Przyczyny bólu kręgosłupa mogą być naprawdę złożone. Niekiedy chodzi o nieprawidłową postawę, zbytnie obciążenie, brak sportu, przebyte urazy, a nawet stres, który bardzo odbija się na naszym kręgosłupie. Dolegliwości mogą być zarówno ostre, jak i przewlekłe.

Także z wiekiem dochodzi do znacznego osłabienia mięśni i więzadeł otaczających kręgosłup i dlatego dolegliwości się nasilają? W jaki sposób próbujemy sobie z tym poradzić? Ogromna część społeczeństwa sięga po leki przeciwbólowe. Oczywiście mogą one w jakimś zakresie pomóc, ale mają także wiele skutków ubocznych.

Skuteczna i bezpieczna walka z bólami kręgosłupa, czyli laseroterapia

Niestety, nadużywanie leków przeciwbólowych może się skończyć problemami z żołądkiem, wątrobą, a nawet uzależnieniem. By doznać ulgi szukamy innych rozwiązań, takich jak masaże. Mogą one pomóc w dużym stopniu, ale nie aż tak jak zabiegi laseroterapii.

Laser ma trojakie działanie, zarówno przeciwbólowe, jak i przeciwzapalne oraz biostymulujące. Oznacza to, że nie tylko zwalcza objawy, ale i przyczyny bólu, a nawet im zapobiega. Oczywiście najlepiej wybrać się na co najmniej kilka sesji laserowego leczenia bólu, jednakże jak wskazują pacjenci, ulgę czuje się już po 3 minutach zabiegu.

Jak podtrzymać efekty?

Laseroterapia przyniesie dużą ulgę i wzmocni mięśnie kręgosłupa, jednakże w dużej mierze to od nas zależy, czy jej efekty będą trwałe. Należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim stylu życia. Na przykład konieczne są przerwy podczas pracy obciążającej kręgosłup.

Druga bardzo ważna kwestia to wprowadzenie ruchu do naszego trybu życia. Należałby także zredukować narażenie na przewlekle stresy, co niezwykle korzystnie odbije się na zdrowiu kręgosłupa, ponieważ to napięcie mięśni, nieraz nieświadome, sprawia nam największy ból. Terapię laserem dobrze jest też powtarzać raz na jakiś czas.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *