Zwierzęta

Praktyczne i użyteczne adresówki dla psów

W wielu krajach adresówki dla psów mają wymóg prawny. W Polsce niestety tak nie jest, ale nie oznacza to wcale, że nie warto rozważyć ich zakupu. W dużej mierze to właśnie dzięki adresówce znacząco zwiększamy szanse, że zagubiony pupil do nas powróci.

Moda na dekoracyjne adresówki

Użyteczne adresówki dla psów wbrew pozorom wcale nie muszą być brzydkie. Nowoczesne identyfikatory coraz częściej pełną funkcje użytkowe i ozdobne. W sklepach dla zwierząt można znaleźć bardzo wiele adresówek o nietypowych kształtach. Największym zainteresowaniem cieszą się adresówki w kształcie serca, kości albo kwiatków. wielu producentów oferuje również indywidualny grawer i dobór czcionki.

Coraz większą popularność zdobywają niebanalne adresówki z włóczki albo haftowane modele, które zaskakują nietuzinkową formą. Warto wspomnieć także o tym, że oryginalna adresówka dla psów może okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykonać własną adresówkę.

Chipowanie psa

Alternatywą dla adresówek jest oczywiście chipowanie psa. Wszystkie adresówki dostępne na rynku mają jedną wadę. Mianowicie muszą być przyczepione do obroży albo szelek. Jeżeli adresówka się zgubi, to oczywiście nie spełniać będzie swoich podstawowych zadań. Aby uniknąć takiej sytuacji warto dodatkowo zaczipować swojego psa.

Mowa tutaj oczywiście o wczepieniu pod skórę specjalnego mikroprocesora, który jest otoczony szklaną powłoczką. Każdy chip zawiera 15 losowych cyfr, które są oczywiście zarejestrowane w specjalnej bazie danych. Niestety za pomocą chipa nie ma możliwości lokalizacji zwierzaka.

Materiałowe adresówki – czy warto na nie postawić?

Najciekawszą alternatywą dla plastikowych i metalowych adresówek są materiałowe modele. Godne uwagi są przede wszystkim materiałowe adresówki, które posiadają haftowane dane właściciela. Tego typu adresówki najczęściej mocuje się na rep. Najlepszym wyborem są adresówki na zatrzaski, które bardzo trudno zgubić.

Aby wybrać porządną adresówkę dla psa warto zadbać o to, aby była ona wykonana z wodoodpornych materiałów. Pamiętać należy również o tym, że adresówki materiałowe mogą niestety pobrudzić się zwłaszcza, jak pies lubi kąpiele w błotnej kałuży.

Adresówki dla psów dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *