kulinaria

Jak wybrać dobre pudełko na ciasto?

Choć wiedza na temat tego, jakie pudełka na ciasta są dostępne w cukierniach, jest niewielka, to jednak nie oznacza to automatycznie tego, że nie trzeba się w ogóle na nich skupiać i ignorować ich wybór. Brak tej wiedzy doprowadza bowiem do częstych sytuacji, gdy ciasto nie dociera do domu w takich samym stanie, w którym jest kupowane. O czym trzeba pamiętać, aby kupować dobre opakowania cukiernicze?

Dobrze dopasowana pudełka na ciasta

Podczas wybierania opakowania cukierniczego kluczowe jest, aby dobrze dobrać jego rodzaj i typ do tego, co się będzie konkretnie w nim przenosiło. Co to oznacza? Dobrym przykładem mogą tu być babeczki.

Kupując babeczki w cukierni, trzeba w jakiś sposób dostarczyć je do domu. Jeśli kupi się w tym celu typowe pudełko na ciasto, babeczki będą w nim zbyt luźne, a przez to mogą się o siebie i o same ścianki pudełka obijać, co oczywiście poskutkuje ich zniszczenie. Dobrym zatem pomysłem są takie pudełka na ciasto, które będą posiadały w sobie specjalne wyżłobienia, w których babeczki się umieści i dzięki temu będą one stabilnie przechowywane. Oczywiście to samo dotyczy rozmiaru pudełka na ciasto, które nie tylko nie może być za małe, lecz również za duże, ponieważ wtedy także ciasto będzie się wewnątrz obijało.

Jaki materiał wykonania?

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy kupuje się opakowania cukiernicze, to materiał, z którego są one wykonane. Na rynku znaleźć bowiem można co najmniej dwa rozwiązania – opakowania plastikowe oraz papierowe.Opakowanie plastikowe uważane jest za średnio udany pomysł, ponieważ jest ono zbyt delikatne i kruche, przez co może narażać ciasto na uszkodzenia. Znacznie lepszym pomysłem wydaje się więc być o wiele sztywniejszy karton, czyli opakowania papierowe. Co prawda jest ono nieco droższe, a także nieco cięższe, lecz w zamian daje naprawdę duże zabezpieczenie, dzięki czemu ma się pewność, że ciasto cało dotrze do domu.

Podsumowanie

Wybranie dobrego pudełka na ciasto nie jest łatwe. Co więcej, często przy zakupie ciasta pierwszy raz się z tym zagadnieniem spotykamy, co jeszcze bardziej utrudnia szybkie dokonanie odpowiedniej decyzji. Warto jednak wiedzieć o tych kilku podstawowych sprawach, aby można się było w domu cieszyć idealnym stanem wypieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *