zdrowie

Alzheimer u seniora – objawy i leczenie

Choroba Alzheimera jest najczęściej diagnozowaną postacią demencji – otępienia. To schorzenie neurodegeneracyjne, które dotyka przede wszystkim osób starszych i prowadzi do nieodwracalnych zmian struktury mózgu. Chorzy z Alzheimerem wymagają szczególnej opieki. Mogą zaoferować ją domy seniora w Warszawie i okolicach.

Alzheimer u seniora – objawy i leczenie

Pierwszymi, często bagatelizowanymi objawami choroby Alzheimera są trudności w przypominaniu sobie przeszłych zdarzeń. Jednak kłopoty z pamięcią nie są wyłącznym symptomem. Chory może mieć wahania nastroju, może być agresywny, splątany. Z czasem pojawiają się trudności z codziennymi obowiązkami, dbaniem o siebie.

Leczenie choroby Alzheimera odbywa się objawowo. Obecne leki mogą opóźnić rozwój schorzenia, ale nie mogą wyeliminować go całkowicie, dlatego z czasem prowadzi ono do coraz poważniejszych dolegliwości.

W przebiegu demencji istotne jest też zapewnienie choremu codziennego wsparcia. Dla poszukujących pomocy oferowanej przez domy opieki Warszawa i okolice mają jedne z najlepszych placówek w kraju.

Opieka nad seniorem z chorobą Alzheimera

Wiele rodzin osób z demencją postanawia opiekować się nimi samodzielnie. Niestety, nie zawsze jest to proste.

Dla placówek jak dom opieki Alzheimer jest codziennością. Pracujący w nich opiekunowie, pielęgniarki, lekarze i inni specjaliści mogą zadbać wtedy całkowicie o swoich podopiecznych. Bliskim chcącym zdecydować się na dom seniora Warszawa może zapewnić dostęp do wielu dobrych zakładów.

Domy opieki dla seniorów z Alzheimerem

Placówek jak dom seniora warszawa ma obecnie naprawdę bardzo dużo. Właśnie dlatego rodziny osób z demencją często zastanawiają się, jaki dom seniora w Warszawie lub okolicach wybrać.

Niestety, dostanie się do państwowego DPS-u często jest bardzo trudne – na wolne miejsca trzeba czekać latami. Dlatego alternatywnym rozwiązaniem stają się prywatne domy opieki Warszawa i okolice mają wiele takich miejsc z natychmiastową dostępnością.

Dla doświadczonych pracowników zatrudnionych w placówce typu dom opieki Alzheimer nie jest wyzwaniem. Chory otrzymuje wtedy codzienną pomoc specjalistów w przyjmowaniu leków, higienie, jedzeniu. Także może brać udział w terapiach zajęciowych, rehabilitacji. Dzięki temu rodzina może być pewna, że jest on bezpieczny przez 24 godziny na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *