biznes

Druk sublimacyjny — do czego jest wykorzystywany i na czym polega?

Warto wiedzieć, że cała branża poligraficzna bardzo zainspirowała się sublimacją, która w największym możliwym uproszczeniu polega na przemianie ze stanu stałego w gazowy bez udziału stanu ciekłego. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane rozwiązanie pozwoliło na powstanie zupełnie nowej technologii, która wzniosła druk na znacznie wyższy poziom. Należy zdawać sobie sprawę, że sublimacja druk wykorzystywana jest obecnie na różnego rodzaju tworzywach.

Czym dokładnie jest druk sublimacyjny?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że sublimacja druk odbywa się przy wykorzystaniu temperatury od 160 do 180 stopni Celsjusza. Bardzo istotne znaczenie ma także odpowiednio dobrana folia. Należy również zaznaczyć, że przygrzanie jej do tkaniny powoduje, iż atrament w pierwszej kolejności będzie parował, a następnie przenikał w strukturę materiału. Dopiero później dzięki zmianie temperatury dojdzie do transformacji ze stanu gazowego w stały. W ten sposób druk sublimacyjny będzie charakteryzował się bardzo dużą trwałością.

Jakie są najbardziej istotne atuty druku sublimacyjnego?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianego rozwiązania należy zaliczyć przede wszystkim trwałość. Jak wiadomo bardzo duża liczba nadruków ściera się praktycznie już przy pierwszym praniu. Traci przez to swój pierwotny wygląd. Należy mieć świadomość, że w przypadku druku sublimacyjnego praktycznie nie ma takiej możliwości.

Kolejnym istotnym atutem druku sublimacyjnego jest odporność. Na jakość nadruków wykonanych omawianą metodą nie będą w stanie w żaden sposób wpłynąć mróz, śnieg czy nawet deszcz. Oczywiście produkty cechują się również bardzo wysoką jakością. Przedsiębiorstwa, które liczą na bardzo wysokiej jakości gadżety promocyjne mogą mieć całkowitą pewność, że omawiana sublimacja umożliwi na uzyskanie wyrazistych kolorów.

Jakie są korzyści związane z nadrukami sublimacyjnymi?

W przypadku zdecydowania się na najwyższej możliwej jakości sprzęt przeznaczony do omawianego druku sublimacyjnego można dostrzec znacznie większą liczbę korzyści niż mogłoby się wydawać. Technologia pozwala bowiem na tworzenie nadruków praktycznie na wybranych tworzywach sztucznych. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok można zaobserwować coraz więcej breloczków, koszulek czy długopisów, na których został naniesiony druk sublimacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *