Uroda

Skoki tandemowe

Skoki tandemowe to jest coś, czego powinien spróbować każdy z nas. Jeżeli chodzi o to na co najlepiej jest zwrócić uwagę przed skokami ze spadochronem, to najważniejszym jest sprawdzić, czy właśnie nie mamy przypadkiem przeciwwskazań do skoków tandemowych.

Skoki tandemowe – co powinniśmy na ich temat wiedzieć?

Bardzo ważne jest to, żebyśmy zdawali sobie z tego sprawę, że tego typu stosunkowo niedawno wprowadzona rozrywka nie jest niestety dla każdego. Na przykład osoby z bardzo dużymi problemami z kręgosłupem, jak i ktoś, kto ma problemy z układem krążenia oraz z sercem. Nie powinniśmy kłamać na temat naszego stanu zdrowia, ponieważ możemy się nabawić bardzo ciężkich schorzeń. W najgorszym wypadku możemy nawet stracić życie w trakcie skoku. Kobiety w ciąży nie mogą także skakać ze spadochronem, a ma to związek z bardzo dużym ciśnieniem oraz z dużą prędkością i szarpnięciem, jakie pojawia się podczas otwierania spadochronu.

Co jeszcze musimy wiedzieć na temat skoków tandemowych?

Jeżeli w ogóle nie mamy wiedzy na temat skoków ze spadochronem, powinniśmy się skontaktować z kimś, kto mógłby nam pomóc. Nawet jeżeli uważamy, że nie damy rady i nie uda nam się zrobić skoku, nie załamujmy się i nie rezygnujmy zbyt szybko. Skoki tandemowe są super opcją nawet dla osób niepełnosprawnych. Osoby w podeszłym wieku również korzystają z tego typu rozrywek. Jak widać, prawie każdy może cieszyć się tym super sposobem spędzenia wolnego czasu.

O czym z pewnością musimy pamiętać skacząc z tandemem?

Na pewno słuchajmy swojego instruktora. Nie chce on dla nas źle, a my nie powinniśmy podważać jego autorytetu. Jeżeli chcemy komuś zrobić prezent i podarować mu na przykład karnet na skoki ze spadochronem, to powinniśmy najpierw upewnić się, że nie zalicza się ta osoba do grupy osób z przeciwwskazaniami do skoków ze spadochronem. Warto jest korzystać z tego typu rozwiązań. Jeżeli chcemy skoczyć z instruktorem, możemy poprosić go o możliwość uwiecznienia tej chwili albo aparatem fotograficznym, albo kamerą. Może się okazać, że właśnie tandemowe skoki staną się naszą pasją i po jednym skoku nie będziemy mogli już przestać tego robić, uzależnimy się od tego typu rozrywek. Fajnie jest skakać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *