dom i ogród

Alkohol – czy to dobry prezent dla promotora?

Uwieńczeniem nauki na studiach wyższych jest napisanie pracy magisterskiej. Nad tym zadaniem czuwa zawsze wybrany promotor, który to często wkłada mnóstwo wysiłku, aby przygotowana praca pozwoliła studentowi nabyć tytuł magistra. Nic zatem dziwnego, że po pomyślnej obronie studenci pragną podziękować promotorowi obdarowując go drobnym upominkiem.

Upominek dla promotora – dowód wdzięczności oraz szacunku

Co prawda wręczanie drobnego prezentu promotorowi oraz komisji egzaminacyjnej nie jest obowiązkiem, lecz tym miłym gestem, będącym wyrazem okazania wdzięczności można podziękować za okazaną pomoc. Jest to również doskonały sposób na uczczenie tego wyjątkowego dnia w życiu każdego studenta.

Okazując wdzięczność oraz szacunek za pomoc okazaną podczas pisania pracy dyplomowej każdy student zostaje zazwyczaj pozytywnie zapamiętany przez swojego promotora.

Jaki wybrać upominek dla promotora?

Co prawda istnieje mnóstwo pomysłów na prezenty dla promotora, jednak wybór tego najwłaściwszego oraz najbardziej trafionego czasem nie bywa łatwy. Gdy brak nam oryginalnego pomysłu na upominek, warto obdarować promotora tradycyjnym bukietem kwiatów.

Innymi, bardzo często wybieranymi przez wielu studentów prezentami, wręczanymi w ramach wdzięczności są: wieczne pióro, markowy długopis czy książka. Ta ostatnia propozycja jest trafionym prezentem tylko wówczas, gdy student zna zainteresowania swego promotora. Często wręczanymi prezentami są taże: kosz z owocami, kosz ze słodkościami czy wyszukana bombonierka.

Czy alkohol to dobry pomysł na prezent?

Alkohol to nieco kontrowersyjny pomysł na prezent dla promotora. Niektórzy uważają, że jest to świetna propozycja, inni z kolei uważają, że nie wypada kupować takiego prezentu. Decydując się na wręczenie promotorowi butelki dobrego wina, koniaku czy whisky warto zawsze wziąć pod uwagę, czy nie ma on problemu alkoholowego, bowiem w takim przypadku prezent może być odebrany jako czysta złośliwość.

Warto również pamiętać o tym, że jeżeli nasz promotor czy recenzent nigdy nie przyjmuje żadnych prezentów, to nie warto go do tego namawiać. Wówczas to lepiej powstrzymać się od zakupu upominku i zdecydować się tylko na słowne podziękowanie za włożony trud oraz pomoc w napisaniu pracy dyplomowej.

Prezent dla promotora znajdziesz w ofercie Bengraversky.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *