Uroda

Kiedy warto pomyśleć o zabiegu przeszczepu włosów?

W przypadku wypadania włosów najważniejsze jest szybkie i konkretne działanie. Jest to prawda o tyle oczywista, co niedoceniana przez wiele osób borykających się i niepotrzebnie stresujących problemem wypadania włosów. Obecnie skuteczne leczenie umożliwia zachowanie bujnej fryzury w całkowicie bezpieczny i bezbolesny sposób.

Czy każda osoba cierpiąca z powodu wypadania włosów powinna poddać się zabiegowi?

Przeszczep włosów nie jest koniecznym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Czasem wystarczy zmiana diety lub eliminacja stanu zapalnego skóry. Dlatego pierwszym krokiem do wyleczenia wypadania włosów powinna być właściwa diagnoza. Przeszczepu włosów nie stosuje się w przypadku postępującego łysienia. Znaczy to, że jeżeli jeszcze nie doszło do znaczących ubytków włosów, a przyczyna leży w stanie zapalnym skóry bądź jest spowodowana inną chorobą to należy wstrzymać się z przeszczepem.

Jak przebiega procedura przeszczepienia włosów?

Przed poddaniem się zabiegowi należy przejść kwalifikację. Kluczowe są badania krwi, eliminacja ryzyka występowania chorób uniemożliwiających poddanie się zabiegowi oraz zaplanowanie właściwego leczenia. W momencie umówienia się na zabieg konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do przeszczepu.

Wszystkie osoby obawiające się tego rodzaju operacji powinny odetchnąć z ulgą, gdyż Przeszczep włosów jest bardzo bezpieczny, całkowicie bezbolesny oraz co bardzo ważne, efekty są długotrwałe a przeszczepione włosy nie posiadają tendencji do ponownego wypadania.

Zabieg krok po kroku

Przeszczep włosów trwa od 3 do 8 godzin. Całkowity czas zależy od wielkości ubytków do uzupełnienia. Włosy do przeszczepu pobierane są bezpośrednio od pacjenta, który poddaje się zabiegowi. Włosy zdrowe, z tzw. obszarów dawczych są pobierane oraz umieszczane we wcześniej przygotowanych miejscach na obszarach biorczych. Przygotowanie miejsca pod przeszczep włosa polega na nakłuciu skóry głowy odpowiednim narzędziem. Jest to jednak bezbolesne, gdyż zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *