Uroda

Import odzieży używanej – nowy wizerunek

Oryginalny gust, indywidualne modowe projekty, ponadczasowe stylizacje. Ubiór przez wielu ludzi traktowany jest jako sposób na wyrażenie swojej osobowości i podkreślenie swojego wyjątkowego na tle całego społeczeństwa „ja”. Dokonując wyboru garderoby, każdego dnia prezentujemy światu kim jesteśmy i dokąd, przynajmniej w danym momencie, zmierzamy.

Odzież z importu i narodziny gwiazdy

Odzież z odzysku początkowo utożsamiana była z asortymentem skierowanym bezpośrednio do mniej zamożnej części społeczeństwa, która zaspokajała swoje potrzeby skupując nieposortowaną odzież na kilogramy za symboliczne wręcz kwoty. Jednak z biegiem czasu, gdy sytuacja materialna klasy średniej zaczęła przybierać tendencję wzrostową, handlujący zachodnią odzieżą secondhand biznesmeni, zdali sobie sprawę z tego, że odwiedzająca ich punkty klientela znacznie zmieniła swoje dotychczasowe oczekiwania i należy poświęcić jej dużo więcej uwagi. Import odzieży używanej wszedł w nową, zupełnie nieoczekiwaną fazę.

Secondhandu droga na szczyt

Odpowiednia dbałość o jakość sprowadzanego towaru, niepowtarzalność krojów oraz wzorów, niespotykane już w regularnej sprzedaży ponadczasowe klasyki i, oczywiście, wciąż przystępna cena. Wszystkie te elementy zadecydowały o niepodważalnym sukcesie, jaki na rynku odniósł import odzieży używanej. Wzrastający popyt na tanią, ale zachowaną w jak najlepszym stanie odzież używaną, zaowocował wprowadzeniem na stałe do oferty secondhandów modeli pochodzących z katalogów modowych największych projektantów. Nierzadko zdarza się odnaleźć na sklepowym wieszaku zupełnie nową, opatrzoną wciąż oryginalną metką, parę spodni czy sukienkę.

Odzież używana na drugą szansę

Lumpeksy stały się także terenem łowów dla wytrwałych poszukiwaczy i kreatorów nietuzinkowych stylizacji. Import odzieży już raz używanej pozwolił na ponowne wykorzystanie garderoby, która z różnych względów została odrzucona przez pierwszych nabywców. Wielbiciele stylu vintage, miłośnicy kolorowych lat 80 i 90 – z całą pewnością na butikowym wieszaku każdy znajdzie coś dla siebie.

Akcesoria na dodatek

Import z zachodu obejmuje nie tylko ubrania. Na sklepowych półkach znajdziemy niezliczone propozycje torebek, pasków, szali, chust, plecaków, biżuterii i wielu innych, niemożliwych już do zdobycia standardową drogą oryginalnych dodatków, które z powodzeniem każdego dnia wprowadzą naszą stylizację w nowy modowy wymiar.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *