Uroda

Depilacja laserowa – czy to opłacalny wydatek?

W obecnych czasach gładkie, pozbawione owłosienia ciało to wręcz wymóg. Istnieje wiele metod usuwania zbędnych włosków, tych mniej kosztownych i bolesnych i nieco bardziej radykalnych. Dla kogo dobrym rozwiązaniem jest nowoczesna depilacja laserowa?

Nieefektowne golenie włosków

Golenie owłosienia maszynką jednorazową to najpopularniejsza, lecz niestety najmniej efektowna metoda. W ciągu kilku minut bezboleśnie i bez większych nakładów finansowych można usunąć włoski z każdego miejsca na ciele. Jednak metoda ta wymaga regularnego powtarzania zabiegu co kilka dni, a odrastające włoski są kłujące, często golenie pozostawia też po sobie podrażnienia skóry i powoduje wrastanie włosków.

Depilacja laserowa – efekt na lata

Wśród najnowocześniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia z całego ciała najskuteczniejszą jest depilacja laserowa. Jest to bezbolesny zabieg polegający na naświetlaniu niewielkich partii ciała wiązką światła laserowego, która zapobiega ponownemu odrastaniu włosków. Kilka tygodni przygotowań w postaci unikania słońca, solarium, czy leków i ziół fotouczulających skutkuje efektownym zabiegiem pozwalającym cieszyć się gładkim ciałem nawet przez kilka kolejnych lat. Depilacja laserowa wymaga kilku sesji naświetlania trwających od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, w zależności od depilowanego obszaru. Po kilku takich zabiegach ciało jest idealnie gładkie i nie wymaga usuwania owłosienia przez kilka lat.

Dla kogo depilacja laserowa?

Jest to dość kosztowny zabieg – jedna sesja kosztuje kilkaset złotych, a do uzyskania zadowalającego efektu potrzeba wykonać ich od trzech do sześciu. To metoda idealna dla osób, które nie lubią golenia, nie lubią bólu wyrywanych włosków, a po innych metodach depilacji mają podrażnioną skórę. Laser nie tylko usuwa owłosienie, lecz także pomaga pozbyć się drobnych podrażnień skóry. Choć zabieg depilacji laserowej jest dość kosztowny i długotrwały, to nie powinno się go traktować pod kątem opłacalności, lecz skuteczności. Trudno porównywać go finansowo nawet biorąc pod uwagę koszty kilkuletniego golenia, czy zakupu depilatora elektrycznego. Jest to po prostu zabieg dla tych, którzy lubią zdecydowane, praktyczne rozwiązania, bez względu na koszty, jakie trzeba ponieść do uzyskania upragnionego efektu. Dla niektórych wręcz jest to zabieg niezastąpiony – wiele osób nie wyobraża już sobie, jak mogło codziennie poświęcać czas na golenie się, skoro można to zrobić raz a dobrze na kilka lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *