Transport

Czy wiesz, jakie palety kupić, żeby wytrzymały długie lata?

Wyobrażasz sobie funkcjonowanie współczesnego magazynu bez palet? Palety z tworzywa sztucznego oraz palety drewniane to podstawowe wyposażenie, o którym musi pamiętać każdy przedsiębiorca dbający o sprawny transport swoich produktów.

W Polsce od wielu lat największą popularnością cieszą się platformy wykonane z drewna, mimo że wcale nie są lepsze od swoich plastikowych odpowiedników. Więc dlaczego tak wiele osób je kupuje? Z powodu przyzwyczajeń, które kierują przedsiębiorcami od lat i którym nie chcą stawić czoła z obawy przed nieznanym. Zobacz, jakie zalety mają palety z tworzywa sztucznego i zdecyduj, na które z nich naprawdę warto się zdecydować!

Im lepsza wytrzymałość, tym większa oszczędność

Przedsiębiorcy często wybierają drewniane palety ze względu na ich niższą cenę i możliwość szybkiej oraz sprawnej naprawy. Ale popełniają poważny błąd, nie planując budżetu swoich firm z wyprzedzeniem, przez co narażają się na duże straty. Palety plastikowe są droższe, lecz bardziej wytrzymałe. Nie psują się tak często i w przeciwieństwie do drewnianych wyróżnia je odporność na działanie różnych związków chemicznych. Nie musisz się także o nic martwić, kiedy zostawisz je na mrozie lub deszcze – warunki klimatyczne nie wpłyną na stan plastikowych palet i nie spowodują żadnych uszkodzeń. Palety z tworzywa, które jest wytrzymałe, pomogą Ci zminimalizować zbędne wydatki i będą funkcjonalną inwestycją na długie lata.

Czystość to wizytówka każdej firmy

Kiedy prowadzisz własną dystrybucję, higiena przechowywania i transportu produktów jest jedną z najważniejszych rzeczy, o jakich należy pamiętać. Jej brak skutkuje pogorszeniem się jakość towaru, a w konsekwencji dotkliwymi sankcjami. Dlatego warto postarać się o to, by palety można było czyścić dokładnie oraz szybko. Tutaj także lepiej sprawdzą się palety plastikowe, które nie wymagają dodatkowych obróbek chemicznych ani impregnacji. Platformy wykonane z drewna bez odpowiednich zabezpieczeń są narażone na pojawienie się pleśni, bakterii czy grzybów. Poza tym drewno często jest zbijane gwoździami, które mogą wystawać i naruszać transportowane produkty. W ten sposób wzrasta ryzyko zniszczenia towaru i strat, które Twoja firma poniesie. Kiedy odpowiednio zaplanujesz swoje finanse, przekonasz się, że palety z tworzywa, które jest sztuczne, są dużo lepszą inwestycją niż te drewniane.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/plastic-pallets/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *