Uroda

Cechy dobrego lakieru do paznokci

Lakiery do paznokci to jedne z najpopularniejszych produktów kosmetycznych. Jednak nie każdy z nich jest idealny, o czym przekonało się z pewnością wiele kobiet. Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry lakier do paznokci?

Ciekawy kolor

Zazwyczaj głównym kryterium wyboru lakieru do paznokci jest jego kolor. Nie ma w tym nic zaskakującego – produkt służy przecież temu, aby poprawić estetykę dłoni i sprawić, by wyglądały jak najlepiej. Ważną cechą lakieru jest więc jego odcień i intensywność barwy. Firmy kosmetyczne oferują często szerokie palety kolorów. Część pań stawia na klasykę, czyli manicure francuski, czerń, biel, czerwień lub granat. W ostatnich latach modne są również odcienie pastelowe oraz te nieco bardziej energetyczne, jak jaskrawy żółty, różowy, zielony czy niebieski. Poza kolorem warto sprawdzić, czy wybrany lakier do paznokci da efekt błyszczący czy matowy.

Łatwe nakładanie

Osoby, które robią manicure w domu, często narzekają na konsystencję produktów, wpływającą na ich nakładanie. Dobry lakier do paznokci nie powinien sprawiać trudności podczas malowania. Łatwe rozprowadzanie to jeden z kluczowych czynników decydujących o tym, czy ostateczny efekt pracy będzie zadowalający. Warto również pamiętać o odpowiednim przechowywaniu kosmetyku. Zdarza się, że dobrej jakości produkt szybko zasycha czy gęstnieje, ponieważ pojemnik nie był szczelnie zamknięty lub zbyt długi pozostawał otwarty.

Szybkie wysychanie

Nie ma chyba nic bardziej irytującego niż rysa na świeżo pomalowanych paznokciach. Często dzieje się to z powodu zbyt powolnego zastygania produktu. Wiele pań zwraca więc uwagę, czy wybrane lakiery do paznokci szybko wysychają. Producenci często umieszczają takie informacje na opakowaniach. Z pewnością należy jednak zachować ostrożność i czujność. Mimo informacji, że lakier zastyga w 1 czy 2 minuty, trzeba przed rozpoczęciem jakiegoś działania (np. pisania na klawiaturze, sprzątania, zmywania, ubierania się) delikatnie sprawdzić, czy produkt w 100% wysechł.

Trwałość

Trwały lakier do paznokci to podstawa. Nikt nie ma przecież ochoty na robienie manicure do 2-3 dni. Utrzymywanie się na płytce paznokci przez około tydzień powinno być normą. Kiepskie produkty, w dodatku użyte w nieodpowiedni sposób, szybko odpryskują, co nie prezentuje się najlepiej. Warto zatem wybrać trwały lakier do paznokci. Jego odporność na uszkodzenia można wzmocnić, pokrywając go warstwą bezbarwnego produktu utwardzającego (tzw. „top coat”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *