turystyka

Beskid Żywiecki i Śląski – noclegi

Wyprawa w góry niekoniecznie zawsze musi oznaczać podróżowania w kierunku Tatr lub Karkonoszy. Są to oczywiście najbardziej popularne kierunki, ale są w Polsce równie urokliwe, a co najważniejsze mniej zatłoczone góry.

Beskid Śląski oraz Beskid Żywiecki

Beskid Śląski oraz Beskid Żywiecki, są to dwa pasma jednego dużego łańcucha górskiego nazywanego Beskidami. Ponieważ są one położone obok siebie i krajobrazowo są do siebie bardzo podobne, to bywalcy tamtych rejonów gór traktują je niemalże jak jedność.

Osoby, dla których górskie wędrówki nie są chlebem powszednim, nazwa Beskidy zazwyczaj niewiele mówi, choć jeśli się im je poleci, to jest spora szansa, że z tego skorzystają, w przypadku takich osób, ważne jest, aby na terenie danych gór były dostępne dość dobre noclegi ustroń, uchodzi zaraz obok Żywca za stolicę Beskidów Śląsko-Żywieckich, dlatego warto przyjrzeć się tej miejscowości z bliska.

Baza noclegowa w Ustroniu

Pierwszą sprawą, jaką sprawdzamy pod kątem tego, czy dobra jest baza turystyczna w danej miejscowości to kwestia tego, czy w ogóle są w niej wolne pokoje Ustroń, dysponuje bardzo dobrą bazą noclegową, dlatego nawet w szczycie sezonu ciężko jest o taką sytuację, że wszystkie miejsca noclegowe są zajęte. Nie oznacza to jednak, że zawsze znajdziemy interesujące nas pokoje Ustroń, pod tym względem cechuje się podobną charakterystyką jak niema wszystkie miejscowości turystyczne, czyli najpierw schodzą te oferty, które są najtańsze.

Czy jest zatem coś, co szczególnie cechuje Ustroń Noclegi w Ustroniu, przede wszystkim będą tańsze niż w Zakopanem, czy w Karpaczu, choć miasto to oferuje w zasadzie niemal to samo co wymienione wcześniej miejscowości. Dodatkowo mamy dużo atrakcji w miejscowości Ustroń Noclegi to nie jedyny aspekt, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę. W Ustroniu mamy bardzo dobrą bazę gastronomiczną, która oferuje dania kuchni polskiej, europejskiej oraz lokalnej, kolejkę linową na Wielką Czantorię oraz wiele innych atrakcji.

Czy można w Ustroniu wynajmować mieszkania?

Bardzo popularne są obecnie na całym świecie – w tym i w Polsce noclegi typu RBNB. Choć zdania na ich temat są podzielone, to ze względu na cenę są w dalszym ciągu bardzo popularne, przede wszystkim dlatego, że są bardzo tanie takie noclegi Ustroń, ma w swojej ofercie również i takie noclegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *