zdrowie

Jak znaleźć dobrego psychologa w Gliwicach?

Coraz więcej osób przeżywa różnego rodzaju dramaty emocjonalne, potrzebuję wsparcia profesjonalisty czyli psychologa. Jak znaleźć specjalistę, który rzeczywiście nam pomoże? Na co zwrócić uwagę, gdy wertuje się internetowe oferty? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Psycholog Gliwice

Jedna z bardzo istotnych spraw dotyczących tego, co związane z usługami psychologicznymi, to paradygmat, w którym pracuje psycholog. Oczywiście dotyczy to psychologa, który poszukiwany jest do psychoterapii. Nie każdy specjalista się tym zajmuje. Czasami do psychologa wybieramy się po poradę, na konsultację lub diagnozę. Można wybrać się na przykład z dzieckiem, aby zbadać, czy prawidłowo się rozwija. Ważne jest to przyczyny czy psycholog Gliwice ukończył 5-letnie studia magisterskie jednolite. Niestety współcześnie pojawia się coraz więcej szkół, które oferują różnego rodzaju kursy, na których można uczyć się psychologii. Nie jest to równoznaczne ze studiami wyższymi. Psycholog zawsze musi posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych.

W czym pomoże psycholog Gliwice?

Kiedy zgłosić się do psychologa? Bardzo dobrym powodem jest to, gdy zaczynamy odczuwać dyskomfort związany na przykład z nadmiarem stresu w życiu. Jeśli pojawiają się jakieś lęki, problemy z zasypianiem smutek i spadek nastroju, jest najwyższa pora na konsultację. Ludzie czasami bagatelizują swoje problemy w zdrowiu psychicznym, natomiast bardzo mocno przejmują się zdrowiem fizycznym. Trzeba pamiętać o tym że należy dbać o każdą ze sfery. Tylko wtedy możemy być naprawdę szczęśliwi, żyć dobrze na co dzień i realizować się we wszystkich sferach.

Ile kosztuje pierwsza konsultacja u psychologa?

Na jakie ceny u psychologa trzeba nastawić się w popularnych śląskich miastach? pojedyncza konsultacja to najczęściej koszt około 120 zł. Wtedy mamy godzinę czasu na to, aby z psychologiem porozmawiać na najważniejsze dla nas tematy. Jeżeli decydujemy się na diagnozę, cena będzie wyższa. Wszystko zależy od tego, czego ma ona dotyczyć. Przykładowo bardzo drogie są diagnozy w kierunku autyzmu. Na takie spotkanie diagnostyczne rodzice niejednokrotnie wybierają się ze swoimi dziećmi. Można oczywiście za darmo spotkać się z psychologiem w poradni psychologiczno-pedagogicznej lub poradni zdrowia psychicznego. Niestety na takie wizyty czasami trzeba czekać nawet kilka tygodni. Dobrym pomysłem jest zatem konsultacja, która jest finansowana z własnych środków. Wtedy termin to dobrego psychologa można umówić już w ciągu dosłownie kilku dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *