Uncategorized

Rehabilitacja lecznicza

Odrębny cel leczniczy oraz różny, indywidualnie określony cykl leczenia wymaga różnych podejść do danej sytuacji. Niektóre leczenia, w przypadku, gdy pacjent nie może samodzielnie się poruszać, mogą być wykonywane w warunkach domowych.
Bardziej skomplikowane leczenia mogą być wykonywane przy udziale rehabilitanta i nazywają się leczeniami ambulatoryjnymi. Rehabilitacja w ośrodku dziennym jest stosowana kiedy leczenie w warunkach domowych oraz ambulatoryjnych nie przyniosłoby pożądanego skutku. W artykule postaram się przedstawić i krótko opisać każde z dostępnych leczeń rehabilitacyjnych począwszy od usług takich jak masaże mińsk mazowiecki aż te które oferuje rehabilitacja stacjonarna mazowieckie.

REHABILITACJA MIŃSK MAZOWIECKI NFZ – LECZENIE DOMOWE

NFZ w przypadku osób, które mają ściśle zdiagnozowane problemy z poruszaniem i nie są wstanie dotrzeć do specjalistycznej placówki, mogą zostać skierowane na leczenie w warunkach domowych. Wtedy odpowiednio wyspecjalizowany lekarz będzie przychodzi do domu pacjenta przez cały cykl rehabilitacji aż do uzyskania wcześniej określonych efektów. Szerokie spektrum dostępnych specjalistów oraz czas zabiegów ustalony na moment uzyskania zamierzonego efektu leczenia ma przynieść poprawę stanu oraz kondycji w zakresie uzyskiwanej rehabilitacji.

REHABILITACJA MIŃSK MAZOWIECKI NFZ – LECZENIE AMBULATORYJNE

Jeśli pacjent może samodzielnie docierać do ośrodka rehabilitacyjnego, tzn. nie mam medycznie stwierdzonego problemu z poruszaniem się, wtedy rehabilitacja w warunkach domowych nie jest konieczna i można skierować pacjenta na badania ambulatoryjne. Skierowanie może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, a badanie w założeniu ma trwać nie więcej niż 10 dni roboczych.

REHABILITACJA STACJONARNA MAZOWIECKIE – OŚRODEK DZIENNY

Jeśli pacjent nie klasyfikuje się do dwóch powyższych grup. Nie jest na tyle ograniczony ruchowo, że nie może udać się do ośrodka rehabilitacyjnego, a jego stan wymaga specjalistycznego leczenia przez więcej niż 10 dni roboczych, wtedy należy podjąć się leczenia w ośrodkach dziennych. Jest to kompleksowe świadczenie, które ma zostać przeprowadzone pod okiem specjalistów w celach przywrócenia organizmowi pierwotnej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *