Uncategorized

Elegancka pościel z satyny

Dobra gatunkowo pościel powinna być priorytetem przy urządzaniu komfortowej sypialni. Satyna będzie bardzo dobrym wyborem, nie tylko latem.

Pościel satynowa – rodzaje

Istnieją trzy rodzaje pościeli satynowej – bawełniana, syntetyczna i jedwabna. Pościel satynowa jedwabna to najdroższy gatunek, w Polsce niedostępny lub bardzo ekskluzywny. Syntetyczna pościel z satyny będzie nieco mniej błyszcząca, ale również gładka, a przy tym o wiele tańsza. Pościel bawełniana satynowa to dobry jakościowo wybór – trwały, tani i praktyczny.

Jaką pościel wybrać?

Nie jest łatwo dokonać wyboru pościeli z satyny, gdyż jej wzorów jest naprawdę mnóstwo. Warto jednak mieć kilka zmian pościeli w swojej komodzie, po to aby ubarwić nieco swoją sypialnię, zmienić jej charakter za jednym pociągnięciem, a także – aby zachować pełną higienę snu. Wybierając pościel letnią, warto skorzystać z tej bardziej błyszczącej, syntetycznej. Jest ona lżejsza, daje uczucie lekkiego chłodu i przyjemniej się w niej śpi w upalne noce. Jeszcze lepszy efekt da prawdziwa satyna z jedwabiu – sen w takiej pościeli to prawdziwy luksus. Jeśli tylko mamy taką możliwość, koniecznie z niej skorzystajmy! Jeśli jednak podczas snu bardziej preferujemy otulenie się ciepłą, przyjemną w dotyku kołdrą, to wybór matowej pościeli z bawełny będzie odpowiedni.

Bawełniana pościel

Pościel satynowa z bawełny to doskonały i bardzo praktyczny wybór. Jest ona zwykle barwiona w taki sposób, aby nie farbowała, dzięki czemu kolory długo utrzymują się na pościeli. Taka pościel z satyny bawełnianej jest gładka i bardzo ładnie prezentuje wszystkie nadrukowane na niej wzory. Co istotne, można ją prać w pralce nawet w wysokich temperaturach, a także prasować. Pościel bawełniana będzie więc idealnym wyborem dla osób, które poszukują rozwiązań nie uczulających, przyjaznych dla skóry i praktycznych w codziennym użytkowaniu.

Wzory pościeli satynowej dostępne w sklepach dają duże pole do popisu dla wyobraźni. Nie trzeba już ograniczać się do nudnej białej pościeli w kratę, albo kwiatowe wzory, jak to było za czasów naszych babć. Dzisiejsze pościele mają bardzo wyszukane wzornictwo i kolorystykę, na niektórych można znaleźć nawet nadruki 3D! Taka pościel jest w pewnym sensie elementem aranżacji sypialni, nie zawsze musi więc być ukrywana przed wzrokiem innych pod narzutą. W pościeli kolorowej, z ciekawymi nadrukami, śpi się przyjemniej, a sypialnia wygląda tak, jak lubimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *