moda

Buty ze skóry idealnie dopasowane

Choć każdy dobrze zna rozmiar swojej stopy, a przy tym w sklepach znaleźć można nawet rozmiary połówkowe, i tak wybieranie niepasującego obuwia jest częstym zjawiskiem. Podczas szybkich zakupów czasem nie udaje się tego uniknąć, niektórzy mają też problem z nietypowym kształtem stóp.

Jak sobie z tym radzić?

Noszenie uciskających czy obcierających stopy butów jest ogromnie niewygodne. Trudno jest w takiej sytuacji zachować dobre samopoczucie, a przy tym niewygodne buty mogą powodować szereg problemów. Bolesne odciski, nagniotki, ostrogi piętowe, haluksy, a nawet trwałe deformacje stóp – to tylko niektóre z licznych problemów, jakie powoduje źle dobrane obuwie. Trzeba więc wiedzieć, jak je wybierać, by uniknąć takich problemów.

Oczywiście nie zawsze udaje się idealnie dobrać buty. Podczas mierzenia w sklepie stopy nierzadko są opuchnięte od długotrwałego chodzenia, jednak wybór za dużych butów jest dużo mniejszym problemem niż za małych. To drugie praktycznie uniemożliwia noszenie takiego obuwia, a nie zawsze jest możliwość jego zwrotu lub wymiany.

Jeśli dla kogoś zjawiska takie nie są obce lub ma nietypowy kształt stóp, na przykład lekkie deformacje, znakomitym sposobem, by zawsze nosić wygodne obuwie, jest wybieranie butów ze skóry.

Buty ze skóry – remedium na takie problemy

Dlaczego wybór butów ze skóry daje gwarancję, że zawsze będą one dobrze dopasowane? Jest to typowa cecha tego materiału. Naturalna skóra jest materiałem dość miękkim i plastycznym. Ma tendencję do rozciągania się, dlatego prawie w każdym przypadku buty, które początkowo są dość ciasne, z czasem rozbijają się i pasują idealnie. Nieraz nawet zaleca się, by nie wybierać idealnie dopasowanego obuwia ze skóry, gdyż może stać się za luźne. Tak naprawdę jednak raczej nie trzeba się tego obawiać. Buty ze skóry mają to do siebie, że nie tyle rozciągają się, co dopasowują do kształtu stóp.

Z tego powodu też zaleca się, by butów ze skóry nie pożyczać innym osobom. Oczywiście ma to też duże znaczenie ze względów higienicznych, ale nie tylko. Kiedy skóra dopasuje się do indywidualnego kształtu stóp, warto, by tak pozostała, co zagwarantuje doskonałą wygodę użytkownikowi. Na tym jednak nie koniec.

Buty ze skóry można rozciągać!

Jeśli noszone już jakiś czas buty ze skóry nie rozciągnęły się do oczekiwanego stopnia, można postarać się je dodatkowo powiększyć. Jest na to wiele sposobów, także domowych, na przykład ogrzewanie czubków butów suszarką.

Kto zaś nie chce ryzykować samodzielnych działań, może oddać skórzane buty do powiększenia u szewca. Fachowiec poradzi sobie z tym bez problemu, a efekt będzie w pełni satysfakcjonujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *