turystyka

Paralizator – praktyczny prezent dla żony lub córki

Szukasz prezentu dla córki lub żony? Zależy Ci, by był przede wszystkim praktyczny. Myślałeś już może nad małym paralizatorem, który sprawdziłby się idealnie w sytuacjach zagrożenia, które dla kobiet mogą być znacznie bardziej niebezpieczne i częstsze niż dla mężczyzn? Jeżeli nie rozważałeś jeszcze tego zakupu lub nie wiesz, który paralizator najlepiej wybrać zapraszamy do lektury!

Paralizatory – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów paralizatorów. Który z nich będzie więc najlepszy? Prawdopodobnie nasze córki i żony nie dysponują pozwoleniem na posiadanie broni, dlatego nasze zakupy musimy ograniczyć do sprzętu, niewymagającego zezwolenia. Według Ustawy o broni i amunicji paralizator bez zezwolenia posiada średnią moc prądu nie większą niż 10 miliamperów. Szukajmy więc modeli spełniających dane kryterium. Kolejny podział dotyczący paralizatorów to taki, który dzieli je na paralizatory na odległość i modele wymagające dotyku. Te ostatnie wymagają bezpośredniego kontaktu z osobą, której chcemy zadać cios. Natomiast pierwsze posiadają zasięg rażenia nawet do 5 metrów. Obecnie dostępne na rynku paralizatory wystrzeliwują wiązki elektrod za pomocą sprzężonego powietrza, tym samym nie są uznawane za broń palną, jak miało to miejsce dawniej.

Gdzie kupić paralizator?

Paralizator bez zezwolenia z pewnością dostępny jest w sklepach z militariami oraz w szczególności w sklepach internetowych, zajmujących się sprzedażą broni. Większość z tych stron posiada specjalną zakładkę, w której znajdziemy broń niewymagającą zezwolenia. W takim przypadku mamy ułatwione zadanie – musimy jedynie wybrać interesujący nas sprzęt. Jednak, jeżeli broń bez zezwolenia nie będzie w żaden sposób wyróżniona musimy pamiętać, by brać pod uwagę jedynie paralizatory o mocy nieprzekraczającej 10mA. Paralizatory na odległość również występują w wersji o ograniczonej mocy.

Zalety paralizatorów

Użycie paralizatora nie spowoduje u osoby, która zostanie porażona poważnego uszczerbku na zdrowiu, a tym bardziej śmierci. Jest więc to broń idealnie nadająca się do samoobrony, której przeciwnik z pewnością nie będzie się spodziewał. Jest więc świetnym narzędziem dla kobiet. Bardzo ważne jednak jest to, by przejść krótkie szkolenie z działania broni, zanim zaczniemy wychodzić z nim w torebce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *