turystyka

O czym musimy pamiętać, kiedy chcemy kupić psa myśliwskiego?

Posiadanie psa, to zawsze bardzo duże wyzwanie. Nie tylko, jeśli chodzi o zapewnienie psu odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju, ale przede wszystkim, jeśli chodzi o jego wychowanie. Szczególnie istotne jest to w przypadku psów ras myśliwskich. Musimy bowiem pamiętać o tym, jakimi cechami odznacza się pies myśliwski. W naszym poniższym artykule, przybliżymy państwu ten temat.

Przede wszystkim – instynkt łowiecki

To, od czego należy zacząć, to fakt, że psy myśliwskie, posiadają bardzo silny instynkt zarówno łowiecki, jak i tropiący. Tym samym, jeśli nie będą one odpowiednio wychowywane, mogą bez naszej zgody zaatakować zwierzynę. Dlatego też, pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o wychowanie psów myśliwskich, jest zadbanie o to, aby nauczyły się one odpowiednich komend. Wówczas, np. w czasie polowania, będziemy w stanie sprawować nad nimi pełną kontrolę. Żeby jednak do tego doszło, musimy bardzo dużo pracować nad tym z naszymi psami.

Po drugie – zapewnij psu odpowiednią dawkę ruchu

Kolejną, bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o psy myśliwskie, jest zapewnienie im odpowiedniej dawki ruchu. Każdy pies myśliwski, uwielbia biegać, szczególnie, jeśli teren na którym biega, jest atrakcyjny pod względem zapachu. Niestety, nie zawsze możemy takiego psa spuścić ze smyczy. Jakie jest zatem rozwiązanie problemu? Aby zapewnić psu odpowiednią dawkę ruchu także na atrakcyjnym dla niego terenie, musimy mieć nad nim kontrolę. Smycz może na to nie pozwalać, ale odpowiednio dopasowana linka treningowa już tak. Dzięki niej, pies ma znacznie większą swobodę poruszania się, a my jesteśmy w stanie kontrolować to, gdzie się przemieszcza. Linki takie z reguły mają około 10-15m, zatem nie ma obaw, że nie zapewnimy naszemu psu odpowiedniej dawki ruchu.

Pies myśliwski krzyżówka – co warto wiedzieć?

Bardzo podobnie jest w przypadku, kiedy mamy do czynienia z psem myśliwskim krzyżówką. W tym przypadku, także musimy zadbać o to, aby dostarczyć naszemu zwierzakowi odpowiedniej dawki ruchu, jak również nauczyć go komend. Pies myśliwski krzyżówka, to jednak znacznie większe wyzwanie. Nie zawsze bowiem wiemy, z jaką rasa został on skrzyżowany. W przypadku krzyżówek psów, bardzo ważne jest to, aby zadbać o potrzeby obu ras, które zostały połączone. Tylko w ten sposób, możemy zapewnić psu odpowiedni rozwój oraz nauczyć posłuszeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *