Przemysł

Dlaczego rolnicy powinni się zdecydować się na zbiorniki dwupłaszczowe na paliwo?

Należy mieć świadomość, że oleju napędowego, którego rolnicy wykorzystują do tankowania pojazdów, maszyn, a także urządzeń nie można przechowywać pod żadnym pozorem w dowolnych pojemnikach. Można w ten sposób narazić się na różnego rodzaju sankcje prawne. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jednym z zalecanych rozwiązań na niezwykle bezpieczne przechowywanie paliwa jest stosowanie funkcjonalnego zbiornika dwupłaszczowego.

Jak dokładnie wyposażony jest zbiornik dwupłaszczowy na paliwo?

Warto wiedzieć, że zbiornik dwupłaszczowy na paliwo jest wyposażony przez producenta w pompę elektryczną jednofazową, która jest w stanie zagwarantować wydajność pompowania paliwa na poziomie około 50-80 l/min. Rekomendowane jest również zaopatrzenie się w zbiornik posiadający przepływomierz cyfrowy czy czujnik przecieków.

Koniecznie zaleca się także przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie uwzględnić rodzaj oraz jakość zaimplementowanego filtru, gdyż od tego będzie zależała nie tylko i wyłącznie częstotliwość wymiany, a także wydajność filtrowania paliwa. Nie wszyscy wiedzą, że najbardziej nowoczesne zbiorniki dwupłaszczowe są wyposażone przez producentów w specjalny system kontroli dostępu za pomocą kart magnetycznych.

Należy także wybierając zbiorniki dwupłaszczowe zweryfikować materiały, z których zostały one wykonane. Zdecydowanie najbardziej trwałe będą zbiorniki bazujące na stalowej konstrukcji, która jest pokryta z zewnątrz warstwą poliuretanu. Materiały będą gwarantowały właściwy poziom ochrony przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi czy skrajnymi temperaturami.

Co jeszcze należy uwzględnić przy wyborze zbiornika dwupłaszczowego?

Koniecznie należy zweryfikować, jak dużo paliwa jest zużywane przez dane gospodarstwo. Dopiero na bazie wyliczeń rekomendowane jest dobranie zbiornika w taki sposób, by nie tylko nie była zbyt mały, ale również zbyt duży. Należy również podkreślić, że w przypadku, gdy zbiornik dwupłaszczowy będzie posiadał większą pojemność niż 5000 litrów trzeba zgłosić go do UDT.

Podsumowanie

Omawiany zbiornik dwupłaszczowy jest doskonałą inwestycją, która umożliwi na zdecydowane zwiększenie transparentności dystrybucji paliwa przeznaczonego na różnego rodzaju potrzeby danego gospodarstwa rolnego. Koniecznie należy również zaznaczyć, że rolnik będzie pewny bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o przechowywanie czy dystrybucję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *