moda

Jaki pierścionek ze szmaragdem wybrać?

Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się bardzo wiele różnorodnych modeli biżuterii. Coraz częściej wiele osób nie ma pojęcia, co warto kupić. Oto kilka podpowiedzi, w co tak naprawdę zainwestować, aby był to przykładowo nie tylko dobry pomysł na prezent, ale jednocześnie bardzo dobra inwestycja.

Złoto ciągle popularne

Przede wszystkim jeśli zależy nam na tym, aby sprawić komuś prezent, jednak tak naprawdę nie mamy pomysłu, co w tym przypadku powinniśmy kupić, doskonałym rozwiązaniem z pewnością będzie pierścionek ze szmaragdem wykonany ze złota. Złoto to bardzo popularny kruszec, który tak naprawdę nie będzie tracił na wartości, a jedynie decydując się na taki zakup w szczególności w czasach kryzysu, można na tym dużo zyskać.

Tym samym powinniśmy pamiętać, że zakup złotego pierścionka ze szmaragdem będzie doskonałą formą inwestycji dla obdarowanej osoby. Warto jednak bardzo dobrze sprawdzić, jaki rozmiar biżuterii nosi osoba, której chcemy podarować taki pierścionek.

Pierścionek ze szmaragdem na zaręczyny

Wielu mężczyzn często głowi się, jaki pierścionek będzie odpowiedni na zaręczyny. Powinniśmy pamiętać, że w tym przypadku także doskonale może sprawdzić się pierścionek ze szmaragdem. Warto jednak jak już wcześniej wspomniano wybrać złoto, które jest nie tylko bardzo uniwersalne, ale także ma odpowiednią wartość, która nawet przez lata nie będzie się zmieniała.

Jeśli decydujemy się na zakup pierścionków ze szmaragdem na zaręczyny, powinniśmy wybrać taki model, który ma kamień naturalny. Możemy w sklepach spotkać pierścionki ze szmaragdem syntetycznym, jednak nie będą one miały tak wysokiej wartości, jak właśnie biżuteria w której znajduje się oczko z naturalnego kamienia. Z pewnością taki pierścionek zrobi wrażenie na naszej wybrance.

Ceny pierścionków są bardzo różnorodne

Coraz częściej wielu mężczyzn też nie wie, jaką kwotę należy odłożyć na taki pierścionek. Powinniśmy w tym przypadku pamiętać, że bardzo ważne jest ile gram użyto złota do wykonania takiej biżuterii. Z pewnością im większą masę będzie miał taki pierścionek, tym będzie on droższy. Samo oczko lub też zdobienia z kamieni też są istotne. W przypadku klasycznych pierścionków zazwyczaj wykonywane jest jedno większe oczko z kamienia naturalnego.

Szmaragd nie jest tanim rozwiązaniem, jeśli tylko decydujemy się na naturalny kamień szlachetny. W tym przypadku biżuteria może kosztować nawet kilka tysięcy. Z kolei jeśli wybrany przez nas model posiada szmaragd syntetyczny, wówczas jego cena będzie znacznie niższa. Jednak jeśli ma to być pierścionek zaręczynowy, nie powinniśmy na nim oszczędzać.

Pierścionki ze szmaragdem znajdziesz w ofercie Salonu jubilerskiego LARU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *