zdrowie

Na jakie problemy urodowe pomoże laser

Nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia dają rozwiązania na wiele różnych problemów. W ciągu kilku tygodni lub miesięcy można pozbyć się kompleksów, które często towarzyszą człowiekowi przez wiele lat życia. Wyjątkowo skuteczne są zabiegi z wykorzystaniem laserów. Warto wybierać się na nie w okresie jesienno-zimowym. To właśnie teraz jest dobry moment, aby zafundować sobie na przykład laserowe usuwanie blizn albo przebarwień.

Laserowe usuwanie blizn

Trądzik młodzieńczy to doświadczenie, które ma za sobą tak wielu z nas. I chociaż lata burzy hormonalnej często są już dawno za nami, ślady na skórze pozostają do dziś. Niestety trądzik bardzo często kończy się w ten sposób, że na skórze pozostają szpecące blizny, które stają się prawdziwym kompleksem i utrudniają życie. Na szczęście teraz są dostępne nowoczesne metody leczenia skóry, takie jak laserowe usuwanie blizn. Wiązka światła laserów jest precyzyjnie kierowana na te partie skóry, gdzie znajdują się blizny na przykład po wyciskaniu zmian skórnych. Dzięki temu w głębokich warstwach skóry zachodzą pewne reakcje, które związane są z odnową naskórka. Kilka takich seansów u kosmetologa może pomóc w spłyceniu blizn, ponieważ skóra jest pobudzana do dogłębnej regeneracji. Takiego efektu nigdy nie da się uzyskać żadnymi kosmetykami. Nigdy nie zadziałają tak dogłębnie, lepiej zainwestować w laserowe usuwanie blizn.

Usuwanie przebarwień ze skóry

Kolejny świetny zabieg z wykorzystaniem lasera, który może pomóc w poradzeniu sobie z pewnym uporczywym problemem, to laserowe usuwanie przebarwień. Te mogą pojawić się na skórze na przykład w okresie ciąży. To właśnie wtedy kobiety są niezwykle wrażliwe na działanie hormonów, które pod wpływem promieniowania słonecznego mogą doprowadzić do pojawienia się licznych przebarwień na twarzy. Niestety nie znikają one po urodzeniu dziecka. Trzeba usunąć je poprzez prawidłową pielęgnację skóry, używania kosmetyków rozjaśniających i złuszczających. Szybsza i bardziej efektywna metoda to wybranie się do kosmetologa na laser. Wystarczy kilka spotkań, by znacząco rozjaśnić nawet takie przebarwienia, które mają nawet kilka centymetrów i wyjątkowo ciemny kolor. Skóra staje się odmłodzona i zadbana.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *