moda

Depilacja bikini- jakie mamy możliwości

Będąc kobietą masz niełatwe zadanie przed sobą. Nadchodzi lato więc zapewne będziesz chciała zadbać o odpowiednią depilację. Co prawda ten temat aktualnie również dotyczy mężczyzn, ale co wybrać? Rodzaje depilacji bikini są różnorodne- jedne mniej bolesne, drugie bardziej, nieco droższe i takie, które możesz zastosować w domu.

Mechaniczne usuwanie owłosienia z zastosowaniem depilatora bądź maszynki

Zapewne nie raz stosowałaś tę opcję. Jest jedną z najtańszych jednak podczas korzystania z maszynki, zapewne nie raz już doświadczyłaś, że włoski nie tylko szybko odrastają, ale również są nieprzyjemnie twarde i grube. Depilator daje lepsze efekty jednak niestety jest to zabieg nieco bolesny. W tym wypadku również nie jesteś w stanie usunąć owłosienia z całego bikini.

Kremy i żele mające na celu usunięcie owłosienia

Tutaj również głównie polecane są na okolice pachwin oraz wzgórka łonowego, jest to bezbolesna metoda, która niestety nie daje bardzo długotrwałych efektów, ale tuz po zabiegu, który można zrobić samemu w domu, zapewne będziesz mogła się cieszyć ogromną gładkością.

Depilacja bikini za pomocą wosku

Są różne rodzaje depilacji bikini, kiedy wybierasz wosk, często możesz liczyć się, że może nieco boleć. Jest to zabieg, który możesz wykonać sama, jeśli nie masz doświadczenia lub nie jesteś pewna czy twoja skóra należy do wrażliwych warto wybrać się do salonu kosmetycznego, chociażby na pierwszy raz. Daje duże możliwości, ponieważ możesz skorzystać z depilacji jedynie pachwin, ale również wzgórka łonowego, warg sromowych, pośladków oraz okolic odbytu. Jest to ten rodzaj depilacji, który umożliwi cieszenie się komfortem około 3-4 tygodni. Jednak przed zabiegiem trzeba posiadać włoski mające od 0,5 cm- 1 cm, co oznacza około 2 tygodniowe zapuszczanie.

Depilacja laserowa bikini

Depilacje laserowe zyskują coraz większą popularność choć nie należą do najtańszych to w większości przypadków okazują się strzałem w dziesiątkę, ponieważ pozwalają cieszyć się brakiem owłosienia przez nawet kilka lat jeśli skorzysta się z odpowiedniej ilości zabiegów. Zabiegi zazwyczaj są bezbolesne, również w tym wypadku można skorzystać z płytkiej depilacji poprzez średnią do głębokiej, która związana jest z usunięciem wszystkich włosków z okolic bikini. Zazwyczaj depilacja laserowa powinna być wykonywana w gabinetach kosmetycznych z odpowiednim sprzętem.

Przedstawione rodzaje depilacji bikini wskazują, że mamy szeroką gamę możliwości. Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *