moda

Co warto wiedzieć o liftingu?

Lifting szyi, twarzy czy ust to powszechne dziś zabiegi medycyny estetycznej. Ich popularność jest ogromna – mnóstwo osób ma za sobą taką ingerencję w urodę, a szerokie grono wyraża spore zainteresowanie liftingami i chce wykonać je w niedalekiej przyszłości. Co należy wiedzieć na temat takich zabiegów?

Lifting – informacje ogólne

Mianem liftingu określa się zabiegi, których najważniejszym zadaniem jest wyeliminowanie zwiotczeń skóry, ujędrnienie i podniesienie jej. Pozytywne i utrzymujące się przez długi czas rezultaty to podstawowa przyczyna zainteresowania taką formą medycyny estetycznej. Ponadto popularność zabiegów odmładzających wynika również z powszechnego dostępu do renomowanych gabinetów i klinik, w których można szybko i przede wszystkim bezpiecznie wykonać taki retusz.

Zabieg odmładzania dotyczy różnych części ciała. Wyróżnia się lifting szyi, brzucha, twarzy czy biustu. To właśnie one stanowią jeden z najczęstszych powodów wizyt w gabinetach medycyny estetycznej. Trzeba jednak dodać, że w ostatnich latach bardzo popularny stał się również lifting ust. Pomaga on pozbyć się oznak starzenia skóry w tym miejscu. Ponadto pozwala wymodelować kształt w dowolny sposób i pozbyć się opadającej wargi. Lifting ust podnosi je i sprawia, że dzięki temu zęby stają się bardziej odsłonięte.

Laserowy lifting twarzy

Choć odmładzanie twarzy można wykonywać operacyjnie, sporo pacjentek decyduje się na laserowy lifting twarzy. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim brak inwazyjności całego procesu, bezbolesność i krótki czas. Wykonanie laserowego liftingu twarzy pozwala pozbyć się nawet bardzo głębokich zmarszczek, a efekt można zaobserwować niemal natychmiast po jego przeprowadzeniu. Również rekonwalescencja trwa krócej niż przy tradycyjnym liftingu chirurgicznym. Na zniknięcie obrzęków trzeba poczekać zaledwie 2-3 doby. Wszystko za sprawą nowoczesnych metod i technologii laserowej, które stosuje coraz więcej klinik.

Choć laserowy lifting twarzy zwykle służy odmładzaniu i ujędrnianiu, trzeba dodać, że często powodem zabiegu jest chęć eliminacji nieestetycznych blizn i śladów powstałych choćby wskutek trądziku. Bez względu na cel, przed zabiegiem konieczne jest spotkanie ze specjalistą. Lekarz przeprowadzi wówczas wywiad i wspólnie z pacjentem ustali wszystkie szczegóły oraz poinformuje o przebiegu wszystkich czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *