Uroda

Różne problemy jamy ustnej, czyli rozwiązywanie problemów w Katowicach

Kiedy boli nas ząb, pierwszą myślą przychodzącą do głowy jest wizyta u dentysty. W przypadku gdy dolega nam ból, obrzęk i mamy ubytek, w który wdał się stan zapalny i bakterie nie należy zwlekać. Stomatolog z pewnością może pomóc nam w różnych problemach, począwszy od plombowania aż po mocowanie protezy. Trzeba tylko dokonać dobrego wyboru w swoim mieście.

Stomatolog Katowice – endodoncja

Endodoncja to inaczej leczenie kanałowe nieodwracalnych stanów zapalnych miazgi zębowej. Sam zabieg wykonywany jest bezboleśnie, poprzez podanie znieczulenia. Dlatego, że nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do poważnych powikłań, trzeba wybrać dobrego dentystę w Katowicach.

Skuteczność endodoncji opiera się na dokładnym czyszczeniu i płukaniu kanałów zębowych. Dentysta Katowice, dentysta w naszym mieście powinien zadbać o prawidłową dezynfekcję i zabezpieczeniem zęba po zabiegu. Leczenie kanałowe często na przeraża, jednak wykonane porównanie, da możliwość zachowania zęba i na długo pozostawi go w zdrowiu.

Protetyka Katowice – proteza to nic strasznego

Protetyka zajmuje się odtwarzaniem ubytków zębowych, często po utracie nawet całego uzębienia. Obecnie w każdym mieście możemy znaleźć dobrego stomatologa, specjalizującego się w zakładaniu protez zębowych. Protetyka Katowice w naszym mieście może uzupełnić ubytek poprzez protezę stałą lub ruchomą.

Proteza stała jest z pewnością wygodniejsza, a dodatkowo można uzupełnić ją o ruchome fragmenty, które łączą się za pomocą zatrzasków, rygli lub teleskopowych koron. Dentysta Katowice specjalizujący się w protetyce stomatolicznej, ustala jaki rodzaj protezy będzie potrzebny na dany ubytek, jego zasięg i stan jamy ustnej.

Aparat ortodontyczny – czy potrzebny?

O tym, czy aparat ortodontyczny jest konieczny może zdecydować ortodonta, ale właśnie zazwyczaj to rodzinny stomatolog zauważa pierwsze nieprawidłowości. Stomatolog Katowice pomoże nam rozwiać wątpliwości czy potrzebujemy aparat ortodontyczny. Niekiedy aparat jest konieczny, by móc normalnie funkcjonować i utrzymać dobry stan zdrowia jamy ustnej.

Zgłoszenie się do stomatologa Katowice w sprawie aparatu ortodontycznego generuje kolejną wizytę w gabinecie ortodonty. Możemy być pewnym, że dobry zgryz nie tylko ładnie wygląda ale także ma na celu ułatwienie szczotkowania i codziennej pielęgnacji, która jest tak niezmiernie ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *