kulinaria

Jak ochłodzić się latem?

Lato to czas słońca, upałów i… wielkiego pragnienia. Jakie napoje przygotować na letnie popołudnie w ogrodzie, by nas ochłodziły?

Lato jest idealnym momentem, by wprowadzić do naszego menu dużo warzyw i owoców. Idealnym rozwiązaniem na lato są owoce pod postacią napojów. Napoje mrożone, których podstawą są owoce to idealne rozwiązanie na letnie upały.

Woda najlepsza na upały

Napoje mrożone, które powstają na bazie wody są najlepsze na lato. Nic nie gasi pragnienia tak, jak woda. Nikt jednak nie powiedział, że musi to być tylko woda bez żadnych dodatków.

Lemoniada to podstawowy napój letnich dni. Wrzucając 6 cytryn i 2 limonki na 1 litr wody uzyskamy rześki, orzeźwiający napój, który podany prosto z lodówki na pewno ugasi pragnienie. Opcjonalnie do lemoniady można dodać listki mięty, ale to tylko dla tych, którzy lubią ten charakterystyczny aromat. Jakie jeszcze pomysły sprawdzą się na letnie napoje?

Świetnie sprawdza się również woda, do której dodamy ogórka oraz cytrynę. Mrożony napój podany w ten sposób nie tylko nie ma żadnych kalorii, ale również odświeża i gasi pragnienie.

Kolejnym przepisem, który jest obowiązkowy na lato to lemoniada arbuzowa. Wykorzystujemy około pól kilogramowego arbuza, 2 cytryny, oraz kilka listków mięty. Z cytryn wyciskamy sok, dodajemy 2-3 łyżki cukru i zagotowujemy. Arbuza rozdrabniamy blenderem. Wszystko łączymy oraz uzupełniamy wodą. Napój mrożony, który powstanie z arbuzowej lemoniady jest idealnym rozwiązaniem na letnie upały.

Lato nie może minąć bez mrożonej herbaty

Mrożone napoje na bazie herbaty to kolejny klasyk letnich dni. Do takich napojów wykorzystujemy mocny napar z herbaty, do którego dodajemy cytrynę, miętę, garść malin oraz łyżeczkę miodu, by poczuć fantastyczny słodki aromat napoju. Wszystko uzupełniamy wodą i podajemy prosto z lodówki.

Mniej oczywistym połączeniem jest dodanie do naparu z herbaty soku jabłkowego, miodu, kilku goździków, pół szklanki poziomek oraz jadalnych kwiatów takich jak bratki, nasturcje, czy ogórecznik. Napoje mrożone z herbaty nie tylko będą wyśmienicie smakowały, do tego będą również pięknie wyglądały i będą prawdziwą ozdobą letniego stołu.

Napój lodowy nie tylko dla dzieci

Napój lodowy jest propozycją, która zachwyci dzieci w trakcie letniego przyjęcia, ale również spodoba się dorosłym. Robiąc napój lodowy możemy wykorzystać sorbety ze sklepu, chociaż lepszym rozwiązaniem są samodzielnie zrobione sorbety z własnych owoców. Sorbety kruszymy blenderem i wrzucamy warstwowo do wysokich, przezroczystych szklanek lub słoików. Kolorowe warstwy zachwyca każde dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *