turystyka

Trzy spojrzenia na Sandomierz

Sandomierz jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów, a jego zabytki często pojawiają się w przewodnikach po najpiękniejszych miejscach w Polsce. Niestety, większość z nas patrzy na to miasto w dość standardowy sposób. A gdyby tak spojrzeć na Sandomierz z nieco innej perspektywy?

Sandomierz z pokładu statku, czyli rejsy po Wiśle

Panorama Sandomierza pięknie prezentuje się…Wisły. Dzięki wycieczkowym rejsom, każdy z nas może spojrzeć na sandomierską starówkę z tej właśnie perspektywy. Kościelne wieże, piękne budynki oraz stroma skarpa, opadająca w stronę Wisły – oto widok, który na długo zapisuje się w pamięci turystów.

Nie lada gratką są rejsy wieczorne, chętnie rezerwowane przez tych, którzy w rejonie rynku wynajęli pokoje Sandomierz wygląda najpiękniej w chwili, gdy patrzy się na niego z oddali, w blasku zachodzącego słońca.

Sandomierz z Pieprzówek, czyli spotkania z przyrodą

Piękną panoramę miasta można też podziwiać z pobliskich Gór Pieprzowych. Leżą one w pobliżu centrum, zatem dla osób korzystających z gościnnych pokoi w Sandomierzu mogą się okazać ciekawym celem krótkiej wycieczki. Z popularnych Pieprzówek można podziwiać i miasto, i dolinę Wisły. Miejsce to jest jednocześnie wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników przyrody.

Wzgórza te zbudowane są z ciemnych łupków, stąd też dość liczne skojarzenia z pieprzem. Ze względu na przyrodniczą wartość, wzniesienia te zostały objęte ochroną rezerwatową. Turyści – przyrodnicy mogą tutaj zobaczyć wiele ciekawych gatunków roślin, takich jak wiśnia karłowata czy kalina koralowa.

Sandomierz spod ziemi, czyli podziemna trasa turystyczna

Niezwykłą przygodą może stać się podziwianie tego, że go na powierzchni ziemi nie widać. A że lessowa gleba pozwalał na tworzenie głębokich piwnic, dziś pod powierzchnią tynku czeka na gości drugie, podziemne miasto. Spacer po jego terenie to wspaniała przygoda oraz wyjątkowa lekcja historii.

Wizyta w dawnych kupieckich piwnicach jest szansą na zapoznanie się z dziejami tego miasta oraz z jego legendami. A tych nie brakuje. Każdy, kto znajdzie pokoje w Sandomierzu, może umilić sobie czas dodatkowym spacerem po tym podziemnym mieście. Ta trasa podziemna zachwyca, a opowieści przewodnika stają się dodatkowym plusem takiej wyprawy.

To miasto, podobnie jak większość znanych ośrodków turystycznych, może się pochwalić świetnym zagospodarowaniem. Bez trudu można tu znaleźć tanie pokoje Sandomierz to również wiele ciekawych pomysłów na spędzenie czasu wolnego, z których z pewnością warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *