kulinaria

Sokowirówka. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup sokowirówki to bez wątpienia dobry pomysł. Dzięki niej uzyskanie zdrowego soku z wybranych warzyw czy też owoców nie będzie większym problemem. Podejmując decyzję o zakupie, trzeba jednak przyjąć pewne kryteria wyboru. Na co zwracać uwagę przy wyborze sokowirówki? Istotnym kryterium wyboru jest bowiem nie tylko cena.

Moc silnika i ilość obrotów

Im większa tym sokowirówka sprawniej poradzi sobie z wytwarzaniem soku z wrzuconych do niej owoców lub warzyw. Moc jest szczególnie ważna, jeśli zamierzamy pozyskiwać sok z owoców lub warzyw, które nie są zbyt wodniste. Zbyt słaba lub zbyt wolna sokowirówka w takiej sytuacji się nie sprawdzi. Pozyskanego soku bowiem będzie bardzo niewiele. Warto też pamiętać, że wolna i słaba sokowirówka będzie potrzebować do wytworzenia określonej ilości soku dużo więcej czasu. Nie nadaje się wiec do domu, gdzie soku będzie robić się bardzo dużo. Zbyt często i na zbyt długi czas uruchamiana, szybko bowiem może się zacząć przegrzewać i ulec awarii.

Otwór wsadowy

Otwór wsadowy, którym będziemy wrzucać owoce powinien być duży. Zbyt mały, to konieczność krojenia owoców na dużo mniejsze kawałki co jest utrudnieniem i przedłuża czas potrzebny do zrobienia soku. Szczególnie jest to ważne, gdy zamierzamy robić sok z takich owoców jak jabłka, banany czy z innych, które będą wymagać pokrojenia.

Sposób mycia sokowirówki

Po każdym wyciskaniu soku, pulpa z owoców, która pozostała musi być wyrzucona, a sama sokowirówka umyta. Warto sprawdzić, czy sokowirówka, którą chcemy kupić jest łatwa do umycia. Niestety nie zawsze tak jest. Już sam proces rozbierania sokowirówki, wyciągania jej elementów i sitek może sprawiać niemałą trudność. Są też sokowirówki, które po umyciu trudno złożyć w całość, bez ryzyka uszkodzenia. Jeśli wiec sokowirówka wykonana jest ze słabej jakości materiałów, giętkiego plastiku, warto zrezygnować z zakupu i rozejrzeć się za lepszym urządzeniem.

Cena zakupu sokowirówki oczywiście też jest istotna. Każdy rzecz jasna szuka urządzenia, które spełniałoby pewne oczekiwania a jednocześnie kosztowało jak najmniej. Nie można jednak zapominać, że lepiej nieraz zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że urządzenie, które kupiliśmy, będzie się świetnie sprawować przez wiele lat.

Sokowirówki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *