Przemysł

Współczesna paletyzacja – co trzeba wiedzieć?

Paletyzacja, a dokładniej mówiąc pakowanie gotowych produktów jest jednym z podstawowych elementów większości procesów produkcyjnych. W zależności od konkretnych produktów wybrane wyroby foliuje się, pakuje próżniowo, czy też umieszcza w specjalnych pudełkach kartonowych. Olbrzymia popularność paletyzacji wynika oczywiście z tego, że jednostkowe opakowania nie są wygodne do przenoszenia, transportowania i magazynowania.

Na czym tak naprawdę polega paletyzacja?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że paletyzacja obejmuje tak naprawdę szereg różnych procesów. Pierwszym etapem jest oczywiście pobranie wybranego detalu z przenośnika, który po foliowaniu i zapakowaniu układany jest bezpośrednio na palecie.

W dzisiejszych czasach olbrzymim zainteresowaniem cieszą się profesjonalne roboty przemysłowe, które odpowiadają za pakowanie i paletyzację. Jeszcze kilka lat temu z dobrodziejstwa robotów mogły skorzystać tylko duże firmy korporacyjne. Obecnie z dobrodziejstwa nowoczesnych technologii może skorzystać praktycznie każdy. Roboty przemysłowe są proste i intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu można jest zaprogramować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy robotów?

Dzięki nowoczesnym robotom przemysłowym można liczyć na zwiększenie wydajności i poprawienie warunków pracy. Dużym atutem nowoczesnych robotów jest również to, że znacząco podnoszą one poziome bezpieczeństwa. Roboty przemysłowe mogą pracować w bardzo trudnych warunkach i w środowisku, gdzie ludzie nie są w stanie wykonywać swoich obowiązków.

Roboty paletyzujące są w stanie zapewnić niesamowitą precyzję. Ich olbrzymim atutem jest również to, że mogą pracować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Paletyzacja robotami zwalnia pracowników z obowiązku wykonywania ciężkich, niebezpiecznych i żmudnych prac.

Nowoczesne roboty przemysłowe mogą pochwalić się także duża bezawaryjnością. Większość producentów oferuje swoim klientom kompleksowy serwis i wsparcie doświadczonego konsultanta. Pamiętać należy o tym, że na wielu stanowiskach pracy nawet krótki przestój może wygenerować duże straty, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Trinitec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *