kulinaria

Minimalizm w kuchni – akcesoria niezbędne do gotowania

Co jest niezbędne w kuchni? Oczywiście jest wiele pysznych potraw, które w całości możemy przyrządzić w jednym garnku, jednak dla komfortowego gotowania warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi. Oto mały niezbędnik dla tych, którzy chcą wyposażyć swoją kuchnię oraz dla tych, którzy chcą wprowadzić w niej minimalistyczne podejście.

Niezbędne noże i deski do krojenia – postaw na jakość

Możesz zaopatrzyć się po prostu w gotowy zestaw, jednak nie zawsze takie noże czy deski są wysokiej jakości, a jeśli już są, to przeważnie kosztują więcej. Tymczasem może się okazać, że w praktyce większości z nich nie będziesz wykorzystywać. Najlepiej postawić na klasykę, chociaż gadżety mają sens, jeśli regularnie z nich korzystasz – prasa do hamburgerów może być Twoim niezbędnikiem, jeśli jesteś mistrzem grilla.

Często wygodniejszą opcją jest kupowanie akcesoriów pojedynczo. Jeśli chodzi o noże, zacznij od noża szefa kuchni – to najbardziej wszechstronne narzędzie. Jeśli chodzi o deski, przydadzą Ci się dwie – osobną zarezerwuj do krojenia mięsa i ryb. Do tego celu dobrze sprawdzają się te z tworzyw sztucznych – łatwo je dezynfekować i myć w zmywarce w wyższej temperaturze. Do tego drewniana deska, która może służyć również do serwowania przekąsek i niezbędnik gotowy.

Garnki i patelnie – dopasuj rozmiary do ilości domowników

Przyda Ci się duża patelnia do smażenia dań głównych oraz mniejsza gdy chcesz np. zrobić jajecznicę na śniadanie. Zwróć uwagę na powłokę z której są wykonane – dużą popularnością cieszą się patelnie granitowe.

Podobnie z garnkami, uniwersalny zestaw obejmuje taki o pojemności ok. dwóch, czterech i pięciu litrów. Zwróć uwagę na jakość stali i grubość dna.

Prasa do hamburgerów, czyli które gadżety są Ci potrzebne?

Oczywiście poza niezbędnikiem, w kuchni przydadzą Ci się gadżety ułatwiające pracę. Jeśli są dania które regularnie goszczą w Twojej kuchni, warto się w nie zaopatrzyć.

Na początku możesz być zaskoczony niektórymi akcesoriami, a z czasem ciężko Ci będzie wyobrazić sobie gotowanie bez nich.

Prasy do hamburgerów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *