ekologia

Niebezpieczne owady w naszym domu

Wszy, meszki, wszoły stanowią niezwykle poważny problem, który dokucza zwierzętom domowym. Co jeszcze gorsze, zarażenie tymi pasożytami zewnętrznymi może dotknąć również człowieka, który ma kontakt z tymi owadami. Walka z meszkami i innymi pasożytami powinna zatem być prowadzona szybko, skutecznie i bezproblemowo. Czy jest to możliwe?

Pchły zwalczanie – zwróć uwagę na nie!

Musimy zdać sobie sprawę z szeregu zagrożeń, jaką niesie za sobą obecność pasożytów zewnętrznych, żerujących na naszych domownikach. Są one niezwykle niebezpieczne dla zdrowia i życia zwierząt oraz ludzi. Małe owady, które wgryzają się w skórę ssaków, mogą przenosić wiele chorób, powodować rany i pęknięcia na skórze. Nasi domownicy są narażeni na choroby i zakażenia. Warto również spojrzeć na problem dwutorowo – jeśli nasze zwierzęta będą celem i żywicielem różnego rodzaju owadów, więź między nimi a właścicielami ulegnie znacznemu pogorszeniu. Zwierze nie będzie sobie zdawać sprawy, dlaczego jest „odrzucone” i musi poddawać się leczeniu. Dlatego im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Ponadto wszelkiego rodzaju meszki, pchły i inne owady żerujące na sierści zwierząt, mogą powodować ostre reakcje alergiczne – jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli posiadamy małe dzieci!

Pchły zwalczanie i meszki zwalczanie to nasze zadanie!

Walka z meszkami i innymi owadami przebiegać może z zastosowaniem specjalistycznych leków i preparatów odwszawiających. Dawkowanie tych specyfików musimy prowadzić z rozwagą i zdrowym rozsądkiem. Ludzie mają tendencję do zwiększania dawek dla zwierząt, co ma rzekomo przyspieszyć proces leczenia. Może się to okazać fatalne w skutkach, zatem trzymajmy się dawkowania, którego wytyczne są zawarte na ulotce preparatu leczniczego. Możemy wykorzystać także inne sposoby, dzięki którym możliwe będzie meszki zwalczanie. Pierwszą, absolutnie podstawową, kwestią jest zadbanie o wysoką higienę w naszym domu. Wszelkiego rodzaju materiałowe wykładziny, dywany, narzuty i koce powinny być systematycznie prane w wysokich temperaturach, jeśli zwierzęta mają z nimi kontakt. Miękkie i puszyste koce i kołdry mogą być bowiem idealnym miejscem do zagnieżdżenia się szkodników. Pamiętajmy także o dokładnym czyszczeniu sierści naszego pupila i serwowaniu mu częstych (i systematycznych) kąpieli – najlepiej po spacerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *