dom i ogród

Wybierz z klasą

Wybór kabiny prysznicowej to zawsze nie lada wyzwanie dla osób aranżujących łazienkę. Szczególnie chętnie kupowaną opcją pozostają kabiny z brodzikiem. Stanowiąc jeden zwarty zestaw, pozwalają uniknąć chaosu związanego z dobieraniem poszczególnych elementów armatury czy kabiny jak również problemów przy montażu. Dowiedz się więcej o kabinach z brodzikiem.

Kabiny z brodzikiem, budowa

Typowa kabina z brodzikiem to stała konstrukcja złożona ze ścianek, drzwi kabiny oraz brodzika o różnej konstrukcji w zależności od typu. Ilość ścianek zależy od miejsca w przestrzeni łazienki, gdzie montowana będzie kabina. Przykładowo typowe, trójścienne kabiny montujemy w rogu pomieszczenia potrzeba wówczas tylko jednej ścianki, drzwi a pozostałe boki tworzy ściana łazienki.

Inaczej jest z kabinami wnękowymi, gdzie trzy ściany są ścianami łazienki i potrzeba jedynie drzwi. W bardzo dużych łazienkach stosuje się niekiedy kabiny wolnostojące, umieszczone na przykład w samym środku łazienki. Ma to często miejsce w ekskluzywnych hotelach gdzie szerokie wolnostojące kabiny są dostosowane do wspólnych kąpieli dwóch osób.

Rodzaje kabin

Wielu internautów zadaje na forach architektury wnętrz pytanie, ile jest ścian w kabinie z brodzikiem. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna a ilość ścian w takiej kabinie różni się w zależności od jej podtypu.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem dzielimy na: trójścienne, pięciokątne, kwadratowe, asymetryczne oraz, posiadające ciekawy design, kabiny półokrągłe. Każda z tych kabin różni się konstrukcją, wyglądem i właśnie ilością ścian, ale ich cechą jest jednolita konstrukcja, którą spaja leżący u podstaw brodzik.

Ile to kosztuje?

Kabiny prysznicowe z brodzikiem należą do zdecydowanie najbardziej korzystnych budżetowo opcji. Kabiny innego typu kompletuje się najczęściej z elementów, które same w sobie są drogie zaś cena za kabinę z brodzikiem ustalana jest za cały zestaw/monolit.

Typowe Kabiny z brodzikiem o typie kwadratu to dziś koszt około tysiąc dziewięciuset złotych. Kabiny z brodzikiem półokrągłym są nieco tańsze, kosztując około tysiąca czterystu złotych. Natomiast kabiny pięciokątne z nowoczesnym designem i zabezpieczeniami antypoślizgowymi i hydromasażem to koszt nawet trzech tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *