dom i ogród

Sen ma znaczenie

Sen jest kluczem do produktywności i dobrego samopoczucia. Przykładowo, jeśli praca Jana Kowalskiego trwa od 10:00 do 22:00 od poniedziałku do niedzieli, a śpi on jedynie 6 godzin na dobę, nie ma szans, że będzie on w stanie wykorzystać w 100% swoje możliwości podczas pracy. Nie wspominając już o spędzaniu czasu wolnego.

Idealne zestawienie do snu?

Wkłady do poduszek mają znaczenie! Tak samo jak produkt, którym wypełnione są kołdry. Im twardsza poduszka, tym zdrowsza dla pleców i karku. W sklepach internetowych i stacjonarnych jest ogromny wybór poduszek terapeutycznych. Ich zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi wygody, a przy tym bezpieczeństwa. Przeważnie takie akcesoria są specjalnie wyprofilowane w literę S. Ma to służyć prawidłowemu ułożeniu głowy i karku na poduszce.

Dlaczego poduszki są tak ważne?


Jak wiadomo, każdy człowiek ma swoją ulubioną pozycję do spania. Jedni śpią na plecach, inni na brzuchu, a dla części najwygodniej jest na boku. Niezależnie od tego do której grupy się należy, nieodpowiednie ułożenie może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Odpowiednio wyprofilowane poduszki umożliwią komfortowy i przede wszystkim bezpieczny sen. Osoby, dla których ten element jest ważny, nie narażają się na ból pleców i odcinka szyjnego o poranku, ponieważ dobrej jakości produkty do spania, doskonale podtrzymują nasz kręgosłup w nocy. Poza tym zdecydowanie poprawia się jakość snu. Wysypiamy się, a dzięki temu lepiej i łatwiej jest nam przejść przez cały dzień. Poduszkę wybieramy na podstawie wzrostu, wagi i budowy ciała. Dla tych bardziej wymagających lub zmagających się z problemami zdrowotnymi są produkty specjalne, np. dla cierpiących na skoliozę.

Jakie materiały wybierać?


W przypadku poszewki warto stawiać na naturalne materiały, które będą oddychające. Warto postawić na jedwab, który dodatkowo zadba o naszą cerę, włosy i skórę głowy. Wypełnienie jest zależne od tego jakie mamy oczekiwania, wagę i wzrost. Najczęściej takie poduszki wypełnia się pianką termoplastyczną, dzięki czemu wraca ona do swoich początkowych kształtów.

Czy warto zainwestować?


Koszt dobrej poduszki dbającej o doskonały sen, zaczyna się już od około 150 zł. Biorąc pod uwagę, że jest to inwestycja, warto wziąć pod uwagę jej zakup przy następnym wypadzie do galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *