biznes

Mandaty we Włoszech

Pod wieloma względami Włochy nie różnią się niczym od Polski. Jeżeli chodzi o mandaty, to sprawa wygląda bardzo podobnie, ale nie do końca jest taka sama.

Mandat we Włoszech

Mandaty we Włoszech, podobnie jak w Polsce, mogą wystawiać służby. Należą do nich przede wszystkim Policja i Straż Miejska. Nie są to jednak jedyne organy, które są w stanie mandat wystawić. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zatrzymanie pojazdu we Włoszech może też zostać dokonane przez karabinierów bądź też Guardia di Finanza (podlega pod Ministerstwo Gospodarki i Finansów).

Jak to wygląda z fotoradarami?

We Włoszech przyjęło się, że wszelkie mandaty wystawiane przez fotoradar wędrują przede wszystkim do cudzoziemców. Rodowici Włosi nie muszą się ich aż tak bardzo bać. Przy tym fotoradary są ustawione w taki sposób żeby cudzoziemcowi było je zdecydowanie trudniej zauważyć. Przede wszystkim jednak samo oznakowanie, w pobliżu którego stoi fotoradar, jest niezrozumiałe dla cudzoziemca. Tym samym więc fotoradary są niejaką pułapką dla osoby, która nie zna się na włoskich przepisach.

Co zrobić, kiedy zostaje zatrzymana ciężarówka na terenie Włoch?

Dana osoba niestety musi się liczyć z tym, że zatrzymywanie Zatrzymanie ciezarowki we Włoszech będzie się wiązać z mandatem. Niestety bardzo często dochodzi do sytuacji w których nie da się porozumieć z policją czy też strażą miejską. Bardzo często również próby negocjacji kończą się tym, że mandat zostanie przyznany. Nie ma więc sensu wyrażać swojego zdania. Warto po prostu przyjąć mandat i mieć nadzieję, że kolejnego się nie dostanie.

Surowe prawo

Włochy to kraju w którym mandaty są zdecydowanie bardziej restrykcyjnie przyznawane obcokrajowcom. W związku z tym przy zatrzymaniu pojazdu we Włoszech raczej nie powinno się dyskutować z władzą. Lepszym rozwiązaniem jest po prostu przyjęcie mandatu i uważanie na kolejne mandaty. We Włoszech, tak jak w i Polsce, obowiązuje 50km/h w terenie zabudowanym. Może więc stwierdzić, że prędkości w Polsce i we Włoszech są na drogach praktycznie takie same.

Włochy to kraj w którym warto uważać na to z jaką szybkością się jeździ będąc obcokrajowcem. Uważać powinni na to przede wszystkim zawodowi kierowcy poruszający się ciężarówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *