biznes

Upadłość konsumencka. Dzięki niej można rozwiązać problem swoich długów

Zadłużenie to problem wielu osób. Znaczna część z nich swoje długi po prostu spłaca. W wielu przypadkach zadłużenie jest windykowane, lub prowadzona jest egzekucja komornicza. Są jednak osoby, które pomimo starań nie są w stanie swoich długów spłacać, a działania komornika nie rozwiązują problemu. Długów jest po prostu za dużo. Co wtedy zrobić?

Zadłużenie to problem, który można rozwiązać

Nawet ci, którzy mają długi wynoszące setki tysięcy albo kila milionów złotych są w stanie ten problem rozwiązać, nie spłacając ich. Opcją w takiej sytuacji jest upadłośc konsumencka Warszawa. Jest to proces przeprowadzany sądownie i trwający co najmniej kilka miesięcy złotych. Może się na upadłość konsumencką Warszawa zdecydować każda osoba fizyczna spełniająca określone warunki. I nie ma znaczenia czy długi u niej powstały w wyniku rażących zaniedbań czy też niesprzyjających sytuacji. Upadłośc konsumencka Warszawa to opcja, z której powinien skorzystać każdy, kto ma bardzo duże długi.

Jak zacząć proces upadłości konsumenckiej?

Pierwszy etap to zgłoszenie wniosku o nią do właściwego sądu. Przed laty wiązało się to z dużymi kosztami. Obecnie upadłośc konsumencka Warszawa to koszty minimalne. Sam wniosek to koszt około 30 złotych. Jeśli sąd wyrazi zgodę na rozpoczęcie upadłości konsumenckiej, zaczynają się jej kolejne etapy.

Syndyk

Zawsze powoływany jest syndyk, który spisuje majątek dłużnika i go sprzedaje. Pieniądze zaś pozwalają pokryć choć część długów osoby zadłużonej. Pozostałe długi są oczywiście umarzane. Już na początkowym etapie upadłości konsumenckiej wstrzymywane są wszelkie działania komorników i firm windykacyjnych. Po spłaceniu części i umorzeniu reszty długów osoba jest już od nich wolna. Może wystąpić o usunięcie informacji o zadłużeniu z rejestru BIG i innych rejestrów. Mówiąc wprost, może zacząć życie na nowo. Bez rosnących długów, działań komorników i innych problemów wynikających z zadłużenia. Warto wiec z takiej opcji skorzystać i rozwiązać problem swoich długów na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *