dom i ogród

Łazienka wyposażona w wannę, prysznic czy może w oba?

Które miejsce w domu jest najwygodniejsze aby zażyć relaksu po ciężkim dniu? Oczywiście gorący prysznic czy wanna pełna piany są kuszącym rozwiązaniem, dlatego człowiek od razu myśli o wypoczynku w łazience. Jak sprawić by pokój kąpielowy był szczególnie komfortowy? Czy lepszym rozwiązaniem jest wanna czy prysznic? A może zainstalować oba?

Zalety pokoju kąpielowego z wanną

Jeszcze kilkanaście lat temu każdy chciał upchnąć nawet w maleńkiej łazience wannę. Często była ona nie większa od brodzika prysznicowego, ale była. Z pewnością wanna jest rozwiązaniem, które pozwala na wygodne położenie się w gorącej wodzie po ciężkim dniu. Musi mieć ona jednak rozsądne wymiary. Nie ma sensu wpychać jej na siłę do zbyt małego pomieszczenia, bo ani korzystanie z niej nie będzie relaksowało, ani użytkowanie innych sprzętów nie będzie komfortowe. Wanna jest oczywiście synonimem relaksu i każdy, kto lubi leżeć w pianie i pachnących płynach powinien rozważyć taką opcję.

Tradycyjna słuchawka czy deszczownia do prysznica?

Jednak od pewnego czasu na popularności zyskuje prysznic. Nie są to już klasyczne, zamknięte kabiny, a raczej przestrzenie kąpielowe. Duża popularnością cieszy się Deszczownia do prysznica – pozwala na zagospodarowanie przestrzeni i komfortowe prysznice. Często jest również wyposażona w głowice do masażu, co pozwala na błogi relaks. Słuchawka prysznicowa z kolei jest rozwiązaniem, dzięki któremu można strumień wody skierować w konkretne miejsce i zwiększać lub zmniejszać jego ciśnienie.

A może oba sprzęty, aby każdy mógł wybrać?

Jeśli łazienka jest odpowiednio duża nie trzeba wybierać pomiędzy wanną a prysznicem. W końcu nie każdy ma zawsze ochotę na długie leżenie w wannie – zdarza się, że odświeżający będzie szybki prysznic. Dlatego też jeśli tylko finanse i miejsce pozwalają warto rozważyć instalację obu urządzeń. Dzięki temu każdy dopasuje sposób kąpieli do aktualnych preferencji i potrzeb. To rozwiązanie nieco droższe, ale jednocześnie dające najwyższy poziom komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *