Uroda

Jakie sterylizatory kosmetyczne wybrać do użytku domowego

Sterylizatory kosmetyczne potrzebne są nie tylko w gabinetach kosmetycznych. Powinniśmy je mieć także we własnym domu. Dzięki temu zapobiegamy namnażaniu się bakterii na narzędziach do manikiuru i pedikiuru. To natomiast sprzyja zachowaniu zdrowego wyglądu paznokci i skóry wokół nich.

Jakie sterylizatory kosmetyczne skutecznie niszczą bakterie?

Każde urządzenie przeznaczone do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych spełnia funkcję niszczenia bakterii. Różnią się one od siebie jedynie wyglądem, pojemnością i rodzajem wykorzystywanych metod do walki z bakteriami oraz wytrzymałością. Oczywiście musimy się także liczyć z rozbieżnością cenową.

O ile do gabinetu kosmetycznego potrzebny jest sterylizator do narzędzi zdecydowanie bardziej wytrzymały ze względu na ilość oraz częstotliwości dezynfekowanych narzędzi, o tyle w domu możemy pozwolić sobie na najmniej skomplikowany sprzęt.

Prosty i wygodny w obsłudze. Ten, który warto mieć w swoim domu, może być z pułki niższej cenowo. Do sporadycznego domowego użycia będzie on wystarczający. Przy okazji jego obsługa jest prosta i nie wymaga żadnego przeszkolenia. Wystarczy dołączona ulotka z obsługą sterylizatora.

Sterylizatory kosmetyczne nowoczesne – wygoda i szybkość

Mając w domu własny sprzęt do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych, będziemy mieć zawsze czyste i wolne od bakterii wszystkie przybory do pedikiuru i manikiuru. Dzięki temu zapobiegniemy niechcianym zakażeniom w obrębie paznokcia i skóry wokół niego.

Szczególnie to jest ważne, gdy borykamy się z grzybicą paznokci. Nie każdy paznokieć jest nią objęty, dlatego najpierw wykonujemy zabiegi przy zdrowych paznokciach. Gdy już wszystkie zdrowe paznokcie są wypiłowane, skórki wycięte itp. wówczas zaczynamy zabieg przy paznokciach objętych bakteriami grzybiczymi.

Po zabiegu wkładamy wszystkie narzędzia do sterylizatora, włączamy go i po wymaganym czasie wyjmujemy czyste i suche. Po takiej sterylizacji możemy je użyć bez obaw, gdyż wszystkie bakterie zostały unicestwione.

Czy można obejść się w domu bez sterylizatora?

Jeżeli manikiur i pedikiur wykonujemy wyłącznie sobie i nikt inny z tych narzędzi nie korzysta, możemy obyć się bez sterylizatora. Wystarczą nam wówczas specjalistyczne płyny do dezynfekcji. Przecieramy nimi dokładnie wszystkie narzędzia i odstawiamy do wyschnięcia.

W takim wypadku powinniśmy co jakiś czas cążki i inne przybory do manikiuru i pedikiuru wygotować. Wkładamy narzędzia do garnka, zalewamy wodą i gotujemy pod przykryciem około 10 minut od momentu wrzenia wody. Po tym czasie wodę wylewamy, akcesoria wykładamy na sterylną ściereczkę, by obciekły.

Sterylizatory kosmetyczne dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *