dom i ogród

Jak używać środków do WC?

Czysta łazienka i toaleta to wizytówka każdego domu. Regularna dezynfekcja, mycie i odkażanie muszli oraz deski klozetowej to absolutna konieczność, gdyż jest to miejsce o niewątpliwie największym stężeniu niepożądanych bakterii i mikroorganizmów, kontakt z którymi może wywołać alergie, a nawet poważne choroby.

Na co zwrócić uwagę kupując środki do WC?

Środki do WC powinny być detergentami. Są to płyny, żele i mleczka o wysokim stężeniu związków chemicznych, które skutecznie zwalczają brud i kamień oraz czyszczą i odkażają każdą toaletę. Wszystkie detergenty są oznakowane specjalnym znakiem, dlatego każdy z łatwością je rozpozna na sklepowej półce. Do czyszczenia muszli klozetowej nie należy stosować delikatnych środków roślinnych czy innych, które są reklamowane jako łagodne i bezpieczne. Toaleta musi być czyszczona za pomocą silnej chemii, ponieważ usuwanie niebezpiecznych bakterii jest tutaj absolutną koniecznością.

Jak używać środków do WC?

Obecnie Środki do wc mają postać żeli, mleczek czy płynów, które aplikuje się do WC. Często jest to tzw. aktywna piana, którą należy zostawić na krótką chwilę bez spłukiwania. WC należy czyścić za pomocą specjalnej szczotki i zawsze w gumowych rękawiczkach, tak by zminimalizować kontakt detergentu ze skórą. Należy pamiętać, że czyszczenie toalety obejmuje nie tylko jej wnętrze, ale także brzegi, gdzie zbiera się najwięcej bakterii. Dlatego warto mieć zawsze w domu zarówno środek służący do bezpośredniej aplikacji do muszli oraz mleczko lub żel, którym skutecznie usuniemy brud i bakterie z brzegów WC.

Zalecenia

Wszystkie środki do WC muszą być przechowywane w bezpiecznym i niedostępnym dla dzieci miejscu. Każdorazowe ich użycie musi odbywać się przy zastosowaniu środków ochrony indywidualnej (lateksowych czy gumowych rękawic).W przypadku reakcji alergicznej lub dostania się detergentu do oka lub przewodu pokarmowego należy niezwłocznie wezwać pomoc medyczną, gdyż niektóre ze środków do czyszczenia toalet są silnie żrące. Zawsze po kontakcie skóry z detergentem należy dokładnie umyć ręce pod bieżącą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *