dom i ogród

Komfortowa łazienka – sprawdź stan uszczelek prysznicowych

Czy wymiana uszczelek prysznicowych jest łatwa? Kiedy warto kupić nowe? Jaką funkcję mają te małe elementy? Okazuje się, że mogą w znaczny sposób wpłynąć na ogólny komfort korzystania z łazienki i ochronić domowników przed niebezpiecznymi wypadkami.

Pożegnaj się z kałużami pod prysznicem

Przeciekanie prysznica to spory problem, który uprzykrza życie. Nie jest to jedynie kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa domowników, bowiem mokra podłoga to ryzyko poślizgnięcia się i siedlisko bakterii. Niektóre awarie są dość poważne, inne można usunąć za pomocą prostych działań.

Wymiana uszczelek prysznicowych jest niezwykle prosta i to właśnie od sprawdzenia stanu tych małych elementów należy rozpocząć różnego rodzaju naprawy. Przeciekanie może wynikać jedynie z zużycia się materiału, z którego zostały wykonane uszczelki. Wtedy wystarczy zastąpić je nowymi.

Jakie rodzaje uszczelek prysznicowych można wyróżnić?

Łazienki urządzone są na różne sposoby. Jedni posiadają kwadratową kabinę prysznicową, inni narożną. Podobnie jest w kwestii brodzika – zwykle wybiera się taki, który najbardziej odpowiada preferencjom i potrzebom domowników. Nic dziwnego, że także w asortymencie dodatków łazienkowych znaleźć można różne typy akcesoriów.

Uszczelki prysznicowe zazwyczaj dostępne są w kilku rodzajach do wyboru. Wyróżnia się głównie proste, półokrągłe i magnetyczne. Poszczególne ich typy dobiera się w zależności od tego, jaki prysznic się posiada.

Szybki montaż i niska cena – główne zalety, które posiadają uszczelki prysznicowe

Co należy zrobić po zakupie nowych uszczelek? Wystarczy usunąć stare, oczyścić powierzchnię i założyć nowe. Całość trwa chwilę i niepotrzebna jest pomoc fachowca. A to się bardzo ustawia życie.

Warto pamiętać też o tym, że uszczelki prysznicowe nie są drogie. Najtańsze można nabyć już za około 20-30 złotych, więc zdecydowanie jest to kwota, która w drastyczny sposób nadwyręża budżet domowy. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć ściany prysznica, by dobrać odpowiednie elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *