dom i ogród

Kiedy pomoże sauna na podczerwień?

Dobroczynna moc sauny to wcale nie legenda. Pobyt w saunie doceniany już przez naszych przodków do dziś wspiera klasyczną medycynę i kosmetologię. Zarówno ciepłe wilgotne powietrze klasycznej sauny, jak i sauna na podczerwień może pomóc w wielu dolegliwościach. Podpowiadamy kiedy warto z niej skorzystać.

Sauna klasyczna a taka na podczerwień

Wchodząc do sauny na podczerwień w pierwszym momencie można zupełnie nie odróżnić jej od tej klasycznej. Najczęściej jej wnętrze wykonane jest z drewna. Istotna różnica polega na tym, w jaki sposób generowane jest w niej ciepło. W klasycznej saunie ciepło pochodzi od gorących kamieni, ognia lub gorącej pary. W saunie na podczerwień energia cieplna powstaje na skutek zastosowania promieniowania podczerwonego.

Zasada działania to nie jedyna różnica, sauna na podczerwień pozwala sięgać dużo głębiej, bo nawet na 4 centymetry w głąb naszego ciała. Właśnie to powoduje, że dużo skuteczniej pomaga m.in. walczyć z bólem.

Kto może korzystać z sauny

Sauny są bardzo różne, mogą zapewnić różną wilgotność i wysokość temperatur. Te o wysokiej wilgotność, a już tym bardziej temperaturze działają o wiele bardziej intensywnie, dlatego nie poleca się ich dzieciom i osobom w podeszłym wieku. Ale już z chłodniejszych wersji mogą śmiało korzystać, o ile nie ma przeciwwskazań medycznych.

Pewne osoby powinny jednak unikać pobytu w saunie, są to między innymi

kobiety przy nadziei oraz w okresie menstruacji, po przebytych udarach oraz w trakcie choroby nowotworowej. Osoby zmagające się z chorobami serca, nerek i wątroby powinny skonsultować pierwszą wizytę w saunie ze swoim lekarzem.

Na jakie dolegliwości pomoże sauna na podczerwień

Sauna na podczerwień może pomóc w łagodzeniu i leczeniu bólu stawów. Dzięki temu, że ciepło generowane przez podczerwień sięga bardzo głęboko, taka sauna okazuje się skuteczna zarówno w przypadku bólu spowodowanego chorobą reumatyczną, jak i gdy przyczyna bólu tkwi w różnego rodzaju zwyrodnieniach. Z tego samego powodu korzystanie z sauny na podczerwień może pomóc w przypadku bólu kręgosłupa, także tego spowodowanego rwą kulszową.

Wskazaniem do korzystania z sauny na podczerwień są też problemy z zatokami i wiele innych. Warto też pamiętać, że korzystanie z sauny jest niezwykle relaksujące, i przydaje się gdy nasz organizm musi radzić sobie z nadmiernym stresem.

Korzystać z sauny warto też dla urody, pomaga pozbyć się toksyn i nadmiaru wody z organizmu, dzięki czemu wspomaga odchudzanie. Co więcej, korzystanie z sauny pomaga też w walce z cellulitem.

Saunę na podczerwień znajdziesz w ofercie Megiw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *