dom i ogród

Jak działają rolki w kabinach prysznicowych?

W tym momencie kabiny prysznicowe są spotykane w łazienkach dużo częściej niżeli klasyczne wanny. Są wygodniejsze, zajmują mniej miejsca, a kąpiele w nich zużywają znacznie mniej wody. Poszczególne części kabiny, w wyniku codziennego jej używania, mogą się jednak zużywać. A najszybciej temu zużyciu ulegają rolki do kabiny prysznicowej.

Za co odpowiadają rolki?

Funkcje spełniane przez rolki na pewno odpowiadają za ogólną funkcjonalność kabiny. To właśnie dzięki nim możliwe jest przesuwanie drzwi i ich swobodne otwieranie, w zależności od zastosowanego w nich mechanizmu. Jeżeli więc dochodzi do zniszczenia rolek do kabiny prysznicowej, te dni zaczynają sprawiać coraz większy opór i mogą zacinać się podczas otwierania.

Drugą ważną funkcją rolek jest utrzymywanie drzwi w stabilnej pozycji. Mają one chronić przed sytuacją, w której doszłoby do ich wypadnięcia z prowadnicy.

Jak wybrać odpowiednie rolki?

W tym przypadku wybór nie jest kwestią jakichś indywidualnych preferencji, albowiem dyktuje go typ kabiny prysznicowej. Trzeba zatem wiedzieć, jakie rolki zostały w niej zamontowane, aby kupić w sklepie dokładnie taki sam ich rodzaj. Elementy te różnią się od siebie przede wszystkim budową, ale też rozmiarem, typem regulacji oraz sposobem montażu. Mają odmienne typy wykonania. Uniwersalność w przypadku tych produktów po prostu nie istnieje.

Mimo wszystko najczęściej spotykane są mimośrodowe Rolki do kabiny prysznicowej w rozmiarze 25 mm. Rolki mogą być też jednak sztywne lub regulowane. Przeważnie wykonuje się je z mosiądzu galwanizowanego.

Jak umieścić nowe rolki w kabinie?

O dziwo taką wymianę rolek na nowe można przeprowadzić samodzielnie, postępując według kilku kroków. Stare rolki trzeba rozmontować – zarówno te górne, jak i dolne. Następnie powinno się wyciągnąć szybę z prowadnic i odpowiednio ją zabezpieczyć.

W tym momencie można już użyć nowych rolek do kabiny prysznicowej. W podobny sposób powinno się wyciągać rolki w sytuacji, gdy chce się je wyczyścić, co należałoby robić w miarę regularnie, aby zapewnić im wyższą trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *