biznes

Kiedy poprosić o pomoc prawnika?

Każda firma działa w określonych ramach prawnych. Lekceważenie przepisów zawsze kończy się bardzo źle. Dlatego też warto wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Stały nadzór windykacyjny

Swoje zobowiązania trzeba spłacać, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Czasami przedsiębiorstwo nie potrafi zapanować nad swoimi zobowiązaniami. Z drugiej, trudno czasem egzekwować długi, jeśli nie jest się do tego odpowiednio przygotowanym. Pomoc prawna w tym zakresie jest niezwykle cenna.

Monitorowanie płatności, windykacja przedsądowa i sądowa To niezwykle ważne sprawy w każdej firmie. Wsparcie prawnika w tym obszarze okazuje się niezwykle cenne i przydatne.

Wynagrodzenie ryczałtowe i godzinowe

Podmiot obsługujący firmy pod kątem prawnym pobiera wynagrodzenie za swoje usługi. Jest to absolutnie zrozumiałe. Sposób rozliczania może być różny, a ostateczną decyzję podejmuje zwykle klient. Usługi odbywają się w oparciu o podpisaną umowę, dlatego też wszystkie ustalenia zapisane są na piśmie.

Wynagrodzenie za usługi może być ryczałtowe lub godzinowe. W pierwszym przypadku klient i firma umawiają się na określone wynagrodzenie, która nie jest zależne od czasu i nakładu pracy. W drugim przypadku, jeśli chodzi o wynagrodzenie godzinowe, będzie ono zależne od czasu poświęconego na dany przypadek. Im więcej godzin pracy, tym droższa usługa.

Tworzenie spółek

Rozpoczęcie działalności gospodarczej to dla każdego przedsiębiorcy niezwykle stresujący proces. Osoba bez wiedzy prawniczej nie jest w stanie samodzielnie przejść przez wszystkie etapy. Właśnie wtedy do akcji wkracza Obsługa prawna firm Poznań, która krok po kroku przeprowadza klienta przez wszystkie etapy.

Warto uzyskać fachową poradę, w jakiej formie najlepiej prowadzić swoją działalność. Czasami może okazać, że jednoosobowa działalność gospodarcza to najlepsza forma. Bywa jednak, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością albo spółka cywilna będzie bardziej opłacalna ze względów na przykład podatkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *