biznes

Druk sublimacyjny zapewnia kreatywne nadruki na przedmiotach

Drukarki sublimacyjne pozwalają na wydrukowanie dosłownie każdego projektu – limitem jest wyobraźnia. Nadruk sublimacyjny to opłacalny sposób na drukowanie logo firmy do brandingu.
Wykonując Druk sublimacyjny można tworzyć niestandardowe koszulki, kubki, podkładki pod mysz, breloczki i inne przedmioty, które zwykle są trudne do wydrukowania.

Jak należy postępować w procesie sublimacja druk

Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby postępować zgodnie z odpowiednią procedurą. Należy upewnić się, że używamy bardzo dobrego jakościowo papieru sublimacyjnego i że ustawiamy prawidłowe parametry wydruku w drukarce sublimacyjnej. Po podgrzaniu podłoża przed drukowaniem należy równomiernie docisnąć element prasą termiczną. Konieczne jest odpowiednie schłodzenie elementu nadrukowanego przed przenoszeniem i pakowaniem. Można stworzyć piękne nadruki za pomocą druku sublimacyjnego.

Jaki wybrać papier sublimacyjny?

Papier sublimacyjny jest często mylony z papierem termotransferowym. Choć ma tę samą koncepcję, to wciąż jest zupełnie innym materiałem. Papier sublimacyjny jest nieco bardziej skomplikowany, pozwala uzyskać estetyczny produkt, dokładnie taki jaki został zaprojektowany.Gdy papier sublimacyjny zostanie podgrzany do pewnego stopnia, zamienia się w gaz. Ten proces zapewnia idealne przeniesienie obrazu na produkt. Gaz zapewnia czysty, profesjonalnie wyglądający produkt – nie ma różnicy w dotyku koszulki lub obrazu, który na nią przeniesiono. Należy pamiętać, że tylko ubrania poliestrowe nadają się do wykonywania nadruków sublimacyjnych.Można zrobić podstawki, obrazy, biżuterię lub cokolwiek, co tylko możemy sobie wyobrazić. Jeśli z papierem sublimacyjnym zostanie użyty odpowiedni barwnik – obraz będzie miał żywe kolory, które po prostu nie znikną z czasem.

Papier do sublimacji jest elementem bardzo ważnym – potrzebujemy też prasy, która może być bardzo gorąca. Potrzebna będzie również drukarka, która ma możliwość drukowania atramentu sublimacyjnego na papierze. Papier ten musi być suchy – wilgoć może powodować naciekanie kolorów. Współczynnik transferu musi wynosić co najmniej 90 procent, aby zapewnić płynny transfer.

Drukarka musi być w stanie obsłużyć odpowiednią grubość, aby zapewnić prawidłowe drukowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *